PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پخش زنده/ سخنرانی سیدحسن نصرالله در پی فاجعه بیروت

!!!OMID!!!
11-15-2015, 08:40 AM
زمان انتشار خبر: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۵

(http://www.irinn.ir/news/132565/%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%b3%d8%ae%d9%86%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%af%d8%ad%d8%b3%d9%86-%d9%86%d8%b5%d8%b1%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%be%db%8c-%d9%81%d8%a7%d8%ac%d8%b9%d9%87-%d8%a8%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%aa) http://www.irinn.ir/sitefiles/13940823/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%AF.jpg
دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به حملات تروریستی پاریس گفت: لازم می‌دانم به صورت رسمی اقدام تروریستی به وقوع پیوسته در پاریس را محکوم، و لازم می‌دانم برای شهدای حادثه تروریستی برج البراجنه دعای مغفرت و رحمت الهی کنم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،سخنرانی سیدحسن نصرالله در پی فاجعه بیروت آغاز شد.
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود با اشاره به آیه ای از قرآن کریم درباره شهدای جنایت اخیر تروریست‌های تکفیری در جنوب بیروت گفت: سخنان امشب من درباره عملیات تروریستی دوگانه‌ای در برج البراجنه است که ده‌ها شهید و زخمی به جا گذاشت‬.
http://www.irinn.ir/sitefiles/13940823/%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C/%D8%B3%DB%8C%D8%AF.jpg

نصرالله افزود: همچنین لازم می‌دانم به صورت رسمی اقدام تروریستی به وقوع پیوسته در پاریس پایتخت فرانسه را محکوم کنم جنایتی که داعش مرتکب شد. داعش همواره در این منطقه‌ای که ما زندگی می‌کنیم ملت‌های ما را به خون و خاک می‌کشد و لبنان یکی از همین کشورهایی است که ملت آن گرفتار تروریسم هستند و از این رو ملت لبنان بهتر از هر کسی می تواند درک کند که مردم فرانسه چه کشیده‌اند.‬‎ از این رو، بر خود لازم می‌دانیم این واقعه دردناک را محکوم کرده و آرزو کنیم که داعش و داعشی‌ها نابود شوند‬‎.

وی با اشاره به حادثه تروریستی برج البراجنه گفت: لازم می‌دانم برای شهدای حادثه تروریستی برج البراجنه دعای مغفرت و رحمت الهی کنم و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کنم‬. برای بازماندگان این حادثه هم آرزوی صبر و بردباری می‌کنم به خانواده‌های شهدا هم اعلام می کنم به شما هم تسلیت می‌گویم و احساس درد شما را حس می‌کنم از خداوند متعال برای شما صبر و بردباری و تحمل مسئلت می‌کنم و آرزومندم که خداوند بهتر پاداش صابران رابه شما عنایت کند‬‎.

نصرالله در ادامه سخنان خود گفت که برای تمام کسانی که در این حادثه دردناک دچار مشکل شدند آرزوی توفیق و سلامتی و بردباری می‌کنم که خیر و دنیا و آخرت در این است‬‎. لازم است در اینجا از تمام کسانی که در طول مدت وقوع این حادثه تروریستی در جنوب بیروت کمک و یاری رساندند کمک‌هایی که به موقع بود، خدماتی که آتش نشانی و بیمارستان‌ها و امدادرسانان و مردم معمولی در انتقال مجروحان داشتند تقدیر کنم. همچنین از زحمات کادر پزشکی و پزشکان و جراحان و از نیروهای ارتش و امنیتی لبنان تقدیر و تشکر کنم و جا دارد از تمام رسانه‌هایی که به صورت مسئولانه عمل کردند تشکر کنم‬‎.

نصرالله تاکید کرد: لازم است از تمام احزاب و گروه‌ها و مرجعیت‌های دینی تمام بخش‌های جهان که این حادثه را محکوم کردند و با ملت و دولت لبنان ابراز همبستگی و همدردی کردند تشکر کنم. لازم می دانم از تمام این مواضع انسان دوستانه، مهربانانه و ملی گرایانه که نشان دهنده حس مسئولیت پذیری بود از همه و خانواده های شهدا و مجروحان و آسیب دیدگان تشکر کنم‬‎. ملت لبنان اکنون بیشتر از هر کسی، ملت فرانسه را درک می‌کند‬‎.

‫آنچه پس از وقوع حادثه تروریستی برج البراجنه از سوی خانواده های شهدا و مجروحان دیدیم بیانگر مضمون عقیده و جهاد این مردم در رویارویی با این مصیبت بود و آنها همچنان بر مواضع و مقاومت و عقاید خود استوار و راسخ هستند‬.

در حال حاضر تصویر بسیار واضح است نیروهای امنیتی رسمی و دستگاه های ذیربط در مقاومت به تصویر واضحی دست یافتند، اما با وجود اطلاعاتی که در این باره به دست آوردند ترجیح می دهم تا روشن شدن نتایج تحقیقات چیزی نگویم و این مسئله را به مسئولان ذیربط در دولت واگذار کنم تا این مسائل را برای مردم توضیح دهند اما در اینجا لازم می دانم که به برخی از نکات مربوط به این واقعه اشاره کنم.

‫اکنون باید بگوییم که داعش به صورت حتمی مسئول اقدام تروریستی در برج البراجنه است، جنایتی که شبکه های داعش مرتکب شدند و بازداشت شدگانی که نزد دستگاه های امنیتی هستند، به ارتباط خود با داعش اعتراف کردند‬.

آنچه که واضح است، این است که دو فرد انتحاری وجود داشتند و اسامی‌ای که از سوی رسانه‌ها در آن روز اعلام شد، به هیچ عنوان صحت نداشته است.

تا کنون، موفق شدند تنها هویت یکی از دو فرد انتحاری را به صورت کامل مشخص کنند و آن شخص تبعه کشور سوریه است، اما فرد انتحاری دوم، تا کنون هویتش مشخص نشده است، اما نشانه‌های موجود حکایت از آن دارد که وی نیز تبعه کشور سوریه است.

خبر مهم‌تر آن است که بخش اطلاعات و امنیت کل لبنان موفق شده است افراد مزدوری را دستگیر کند.

هم اکنون عناصر اساسی مرتبط با جنایت برج البراجنه در اختیار بخش اطلاعات هستند و این موفقیت، تنها حقیقت ماجرا را فاش نکرده، بلکه این امر توانست راه را به روی جنایات و عملیات مشابهی که ممکن بود در روزها و هفته های آتی رخ بدهد، بست.

تا این لحظه در بین بازداشت شدگان، هیچ تبعه فلسطینی وجود ندارد و بازداشت‌شدگان همه تبعه سوریه و لبنان هستند.