PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مردى كه بيست و سه سال اشتباه در كما بود !!!

Scheitern
05-09-2015, 12:55 AM
​http://www.irannaz.com/user_files/L125948989979.jpgیك مرد بلژیکی که پزشکان تشخیص داده بودند او به حال كما رفته پس از 23 سال مشخص شد که بهوش بوده و به مدت طولانی در میان وحشتناک ترین کابوسها محبوس شده بود.
وضعیت رام هوبن پس از تصادفی در سال 1983 از سوی پزشکان این گونه تشخیص داده شد که به کما فرو رفته است و از آن زمان زندگی نباتی این مرد آغاز شد. تا اینکه استیون لوریز،پزشکی از دانشگاه لیژ در بلژیک در سال 2006 تشخیص داد که هوبن هیچگاه در این مدت در کما نبوده و فلج شده است.رام هوبن اکنون می تواند از طریق صفحه کلید مخصوص رایانه ای ارتباط برقرار کند.
رام هوبن اکنون 46 سال دارد، از وضعیت خود پس از تصادف گفته است و اینکه چگونه دیگر بدنش به چیزی واکنش نمی داده است.
او به كمك رایانه اش گفت: "فریاد می کشیدم، ولی کسی صدایم را نمی شنید."
او همچنین گفته است که برای پاسخ دادن به پزشکان و پرستارانی که تلاش می کردند با او صحبت کنند، کاملا ناتوان بوده، تا اینکه بالاخره از بهبود وضعیت او قطع امید کردند.
بالاخره در سال2006 در پی اسکنی که از مغز او گرفته شد مشخص شد که او فلج شده است و مغز او کاملا سالم است.
او گفته است: "هرگز روزی را که وضعیت من را تشخیص دادند را فراموش نمی کنم. انگار دوباره متولد شدم."
سرگذشت درد آور رام هوبن زمانی فاش شد که استیون لوریز پزشك دانشگاه لیژ مقاله ای را درباره او منتشر کرد.
در این مقاله آمده است که با معاینه ای دقیق تر مشخص می شود که نشانه هایی از هوشیاری در حدود 40 در صد از کسانی که ظاهرا به حالت کما و زندگی نباتی رفته اند، وجود دارد.

mohsen32
05-09-2015, 06:52 AM
تقديم شما لايک