PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 15 جمله ای که هرگز نباید به خودتان بگویید

Arash
12-01-2015, 02:11 AM
اینکه چطور به خودتان نگاه می کنید می تواند باعث رشد و یا تخریب تان بشود. اگر می خواهید در زندگی موفق شوید, به این 15 جمله ای که نباید به خودتان بگویید نگاهی بیاندازید. :61:
1. “ای کاش من اینقدر بد شانس نبودم.”

اگر چیزی را که می خواهید, بروید و بدست بیاورید, فرصت های بیشتری بدنبالش خواهد آمد, بهترین “خوش شانسی تان” را دریافت خواهید کرد. موفقیت بواسطه تلاش می آید (نهخوش شانسی).
2. “دیگر برای من خیلی دیر است, پس چرا به خودم زحمت بدهم؟”

هیچ زمان برای تغییر زندگی دیر نیست. حتی بسیاری از آسیب هایی که در زندگی دیده ایم می توانند دوباره از خاکستر سر برآورند و کنترل زندگی مان را در دست بگیریم. به سن خودتان بعنوان یک دارایی نگاه کنید (نه بدهی). با گذشت سال ها تجربه بوجود می آید, و از تجربه دانش و آگاهی بوجود خواهد آمد.
3. “در مورد من چه فکری خواهند کرد؟”

درگیر کردن خودتان بروی اینکه دیگران در مورد شما چه فکر می کنند قطعا-فقط سطح استرس تان را چند برابر بالاتر خواهد برد. هرگز شخصیت واقعی تان را در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران قربانی نکنید. اگر دوستی دارایی ارزشمندی است, پس آنها بخاطر چیزی که هستید از شما تعریف خواهند کرد, نه اینکه به این فکر کنند که چه کسی باید باشید.
:12:4. “من خیلی احمق هستم.”:12::48:

:12::12::12::12::12::12::12::12::12::12:

هیچ کسی پاسخ تمام سوال ها را نمی داند, پس به خودتان سخت نگیرید. همه ما مجموعه مهارت های خاص خودمان را داریم. بد بودن در کاری باعث نمی شود که احمق بنظر برسید. بجای اینکه بخاطر نقاط ضعف تان رنج بکشید, بروی گسترش توانایی هایتان تمرکز کنید و تا جایی که امکانش است از آنها استفاده کنید! هر چه بیشتر بتوانید کارهایی را که در آن خوب هستید انجام بدهید, اعتماد بنفس بیشتری در شما بوجود خواهد آمد.
5. “هیچ کس تابحال مرا دوست نداشته است.”

چقدر و از کجا از این قضیه مطمئن هستید؟ پاسخ: اطمینان ندارید. نباید در خانه بمانید و به این فکر کنید که هیچ کس دوست تان ندارد (در عوض بیرون بروید, با اینکار می توانید با افراد جدیدی آشنا بشوید), با این حرف ها فقط دارید یک وضعیت بد را بدتر می کنید. آقا یا خانم. کسی را پیدا نمی کنید مگر اینکه دیواری که دور خودتان کشیدید را بردارید. اگر می خواهید کسی را پیدا کنید که دوست تان داشته باشد, مثل آنچه گفتم عمل کنید.
6. “من نمی توانم اینکار را انجام بدهم.”

قبل از اینکه مسابقه شروع بشود به شکست اعتراف نکنید. به سه تا از دستاوردهایی که در زندگی تان داشته اید فکر کنید. که می تواند اتمام تحصیلات دانشگاهی, گرفتن ارتقای شغلی, راه اندازی یک وبلاگ, یا هر چیز دیگری باشد.3 مورد را انتخاب کردید؟ حالا از خودتان سوال کنید, “از کدام توانایی ام می توانم استفاده کنم تا این چیز خاص را بدست بیاورم؟” برای هر مورد. پاسخ هایتان را بنویسید.موفقیت های گذشته تان را لحاظ کردید؟ اگر اینچنین باشد, جاده موفقیت دقیقا پیش روی شما خواهد بود.
7. “فکر نکنم ______ مرا دوست داشته باشد چونکه به پیغام ها/تماس ها/ایمیل های من پاسخ نمی دهد.”

این نتیجه گیری ها بمنزله جهان بینی خود محورانه تان است. و علاوه بر این, بیشتر این احتمال وجود ندارد که دوست تان/شریک زندگی تان درگیر مسائلی مانند درس/کار/(خودتان بگویید) باشد؟ مردم سرشان شلوغ است, پس همه این چیزها را به خودتان نگیرید.
8. “زندگی جوانمردانه نیست. اگر فقط کمی اوضاع بهتر می شد…”

درست نیست (هرگز اینچنین نبوده است). همیشه در زندگی مان چیزهای خوب و بد زیادی بودند که اتفاق افتاده اند. این ها در کنترل خودتان است, پس اجازه بدهید که بیاید. فرق نمی کند بروی بخش خوب و یا بد آن تمرکز کنید, بروی هر چیزی که تمرکز کنید به سمت خودتان باز خواهد گشت. فقط بخاطر مسائل منفی که در کنترل تان نیست به استرس هایتان خوش آمد می گویید, اما بدانید که هرگز احساس بهتری پیدا نخواهید کرد (مگر اینکه کاملا مخالف اینکار را انجام بدهید). دیدتان را بروی چیزهای مثبت زندگی تان باز کنید, چونکه اصلا اهمیت ندارد که زندگی تان الان چطور بنظر می رسد, اگر اینکار را بکنید از آنچه که فکرش را هم می کنید بهتر خواهید شد.
9. “من از بدنم متنفرم.”

لطفا اینرا به خودتان نگویید. اینکه شما چاق, لاغر, یا عضلانی هستید کاملا غیر ضروری و بی ربط است. بدن تان کشتی با شکوهی است که شما را به هر جای دنیا که بخواهید می برد. مراقب بدنتان باشید تا بدنتان هم از شما مراقبت کند. درگیر شدن بروی چیزهای که به دید نقص به آن نگاه می کنید بیش از اتلاف وقت با ارزش تان و انرژی تان چیزی برایتان ندارد. به دنبال صفات فیزیکی که دوست ندارید نباشید, اما بروی چیزهایی در بدنتان تمرکز کنید که آنرا زیبا و جذاب می بینید.
10. “من خیلی بی عرضه هستم, کاش از روی کره زمین محو می شدم.”

من شرط می بندم هر کس که این مقاله را می خواند غذا بروی پیراهنش ریخته, ظرف ها را انداخته (و شکسته) است, و/یا وقتی راه می رفته با صورت توی دیوار رفته است (من نمی توانم تنها فردی باشم که این اتفاقات برایم پیش آمده باشد). اگر در مکان های عمومی احمق بنظر می رسید و احساس می کنید که دست پا چلفتی هستید, نفس عمیقی بکشید و اینرا با خودتان بگویید, “مشکل نیست.” بخندید و با خودتان شوخی کوچکی بکنید تا این قضیه برایتان جدی بنظر نرسد.
11. “اصلا مرا جزء تیمش (آدم) هم حساب نمی کند.”

اصلا چیزی بعنوان “تیم” وجود ندارد که شما بخواهید جزو آن باشید یا نباشید, بنابراین منفی صحبت کردن در مورد خودتان را متوقف کنید. اگر به کسی علاقه دارید, اینرا به خودش بگویید.
12. “باورم نمی شود _____ از من جلو زد.”

حسادت احساس مخربی است که آسیب زیادی می رساند و خوب نیست. اگر همکارتان ارتقایی که به آن امید داشتید را بدست آورد, جوانمردانه به این قضیه نگاه کنید. باحتمال زیاد به همان اندازه که شما شایسته هستید, شایسته آن موقعیت بوده (و حتی اگر شایسته آن نبوده, هیچ دلیلی برای دشمنی وجود ندارد — مطمئنا تقصیر آنها نیست که نمی توانید دستاوردی داشته باشید). وقتیکه رد می شوید, بهترین کار این است که احساسات منفی تان را به اعمال مثبت انتقال بدهید. فکر می کنید که حق تان را پایمال کرده اند؟ شایعات بی اساس در آن مورد از خودتان نسازید — ثابت کنید.
13. “اینکار خیلی سخت است.”

می دانید که واقعا به چه چیزی سخت می گویند؟بله…هر کاری که انجام می دهید نگویید “خیلی سخت” است.اگر نمی توانید آنرا باور داشته باشید, پس نمی توانید آنرا بدست هم بیاورید.
14. “من نمی توانم به کسی اعتماد کنم, بیش از حد به این خاطر صدمه دیده ام.”

یک چیز جالب در مورد اعتماد: هر چقدر کمتر به دیگران اعتماد کنید, آنها کمتر تمایل دارند که به شما اعتماد داشته باشند. آیا همه افراد شایسته اعتماد شما هستد؟ قطعا نه, اما هیچ دلیلی هم برای این بی اعتمادی وجود ندارد. فقط به این خاطر که شریک زندگی سابق تان یا یک ( یا چند نفر) ثابت کرده اند که قابل اعتماد نیستند به این معنی نیست که همه همینطور باشند, این فقط این معنی را می رساند که با افراد درستی سر و کار نداشته اید.
15. “بهتر است بی خیال اینکار بشوم.”

زندگی مانند بازی ویدیویی است. هیچ اهمیتی ندارد که چند بار شکست بخورید, می توانید دکمه “ادامه” بازی را هر چند مرتبه که خواستید فشار بدهید. تا زمانیکه که خودتان بی خیال نشوید چیزی را از دست نداده اید, پس تسلیم نشوید.همه بالاخره چیزهایی دارند که دوست دارند تغییرشان بدهند, میل به بهبود شخصی و پیشرفت ذاتی است.

:73: