PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اوباما:ایران کشوری کهن،پرذوق و دارای مردمانی مستعد و باهوش است

!!yalda!!
08-11-2015, 10:00 AM
اوباما:ایران کشوری کهن،پرذوق و دارای مردمانی مستعد و باهوش است/ اکثر جمهوری خواهان پیش از انتشار توافقنامه با آن مخالفت کردندنیویورک - ایرنا - باراک اوباما رییس جمهوری امریکا در یک کنفرانس خبری آنلاین در پاسخگویی به سوالات مردم از سراسر جهان به دفاع از توافقنامه هسته ای ایران پرداخت و گفت : ایران کشوری کهن و دارای مردمانی پرذوق ، مستعد و باهوش است.
http://img7.irna.ir/1394/13940520/81715626/81715626-70088209.jpg به گزارش ایرنا به نقل ازوب سایت رسانه ای « مایک»، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا درمصاحبه با این خبرگزاری به دفاع از توافقنامه تاریخی به دست آمده و پاسخ به سوالات تصویری مردم از سراسر جهان پرداخت.
وی درسخنان آغازین خود، اظهارکرد : در زمان حمله به عراق احساس می شد جنگ گزینه درستی است و مردم در این مورد وارد بحث نشدند، ولی پس از حمله به عراق و وارد شدن به بغداد و شروع هرج ومرج ها بود که مردم کشور متوجه شدند که آمریکا با حمله به عراق یک اشتباه استراتژیک بزرگی مرتکب شده است.
وی خطاب به مردم آمریکا تصریح کرد: حالا وقت وارد شدن به بحث است نه پس ازاین که تصمیم ها گرفته شد.
باراک اوباما، درپاسخ به سوال یک خانم ایرانی که گفت آقای رییس جمهوری شما ازصلح حرف می زدید و به آن هم رسیدید، ولی ما مردم ایران بخاطر تحریم های شدید اعمال شده ازسوی شما هزینه بالایی را متقبل شدیم ، آیا شما فکر نمی کردید بدون فشار برمردم ایران نیز راه های دیگری هم وجود داشت که به توافق دست پیدا کنید؟ گفت: متاسفانه راه بهتری نداشتیم.
وی در ادامه اظهارکرد: ایران کشوری کهن و پر ذوق و دارای مردمانی بسیار مستعد و باهوش است و من برای این مردم بهترین آرزوها را دارم.
به گفته رییس جمهوری آمریکا، سو ظن های بسیاری از طرف متحدان آمریکا من جمله تل اویو و برخی از کشورهای عربی نسبت به توافق با ایران وجود دارد، این کشورها مدعی اند ایران در تلاش برای نفوذ در منطقه است.
وی اضافه کرد : ولی من معتقدم این توافقنامه همچنان در کنار همکاری های ما با آن کشورها توافقنامه ای خوب است.
اوباما بار دیگر تاکید کرد : افراط گرایان مخالف توافقنامه در ایران، با مخالفان توافقنامه در آمریکا جنبشی مشترک تشکیل داده اند.
وی در ادامه اظهار کرد: تعاملات آمریکا با اسراییل عمیق است و به این خاطر وقتی اسراییل با چیزی مخالفت می کند، برخی دموکرات ها، همانند جمهوری خواهان به آن توجه نشان می دهند، ولی تفاوت در اینجاست که سناتورهای دموکرات با صرف وقت برای خواندن طرح و گوش دادن به بحث تصمیم می گیرند ولی بخش اعظمی از جمهوری خواهان پیش از خشک شدن توافقنامه یا حتی انتشار آن مخالفت خود را اعلام می کنند.
اوباما این رویکرد مخالفان را دلیلی بر میزان تاثیرپذیری آنها از جناح بازی ایدئولوژی بجای بازبینی و بررسی توافقنامه عنوان کرد.