PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاطره گویی لهراسبی و ترابی از مرتضی پاشایی

*Ava*
08-12-2015, 09:48 AM
علی لهراسبی، میلاد ترابی و مهرزاد امیرخانی از خاطرات خود با مرتضی پاشایی گفتند.

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/5/20/3459402_675.jpgبه گزارش خبرنگار حوزه موسیقی (http://www.yjc.ir/fa/art/50) گروه فرهنگی (http://www.yjc.ir/fa/art) باشگاه خبرنگاران جوان (http://www.yjc.ir/)؛ تولد به زعم خیلی‌ها زیباترین لحظه زندگی است یکی از بهترین روز‌های تقویم هر کسی بی‌شک روزی است که یادش می‌آورد کی پا به این دنیا گذاشت و متولد شده است هدیه‌ها، کیک و شمع تولد و کلاً اتمسفر آن روز با ما‌بقی روزها فرق دارد.

در سالروز تولد مرتضی پاشایی که یک سالی است جایش در بین موسیقی دوستان خالی است پای صحبت دوستانش نشستیم تا از نگفته‌ها بگویند و این چنین در 20 مرداد یادش کنیم.

هیچ وقت سر مزار مرتضی پاشایی نرفتم

میلاد ترابی آهنگساز در خصوص مرتضی پاشایی گفت: حدود پنج سال پیش من با مرتضی پاشایی آشنا شدم. از طریق یکی از دوستانم با مرتضی برای همکاری صحبت کردیم و تک آهنگ «یکی هست» از وی پخش شده و بعد از آن آلبوم «یکی هست» را با چند قطعه که اضافه شده منتشر کردیم.

وی در خصوص حضور در تولد سال گذشته مرتضی پاشایی بیان کرد: حس و حالی که بین همه وجود دارد، در روز تولد مرتضی حاکم بود. هیچ وقت روز تولدش روز عجیب و غریبی برایش نبود. هدیه‌ای بین ما از لحاظ مادی رد‌و‌بدل نشد، بیشتر از طریق آهنگسازی و همکاری به هم هدیه می‌دادیم.

وی در خصوص خصلت مرتضی پاشایی گفت: مرتضی خیلی محبوب و با ادب بود. احترام آدم‌ها را در هر جایگاه زیاد از حد نگه می‌داشت این اخلاق مرتضی برای من حائز اهمیت بود، به خاطر همین دوستی ما طولانی شد.

ترابی خاطره خود را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه با خواننده دیگری همکاری داشتم، ملودی به ذهنم رسید و با مرتضی تماس گرفتم و با اصرار من و مهرزاد امیرخانی و با حال جسمی خوبی که نداشت این قطعه را خواند و خیلی هم خوب شد، زمانی که از استودیو بیرون آمد گفت از عهده آن بر آمدم و این صحنه هیچ وقت یادم نمی‌رود.

ترابی پیام تبریک برای سالروز تولد مرتضی پاشایی را اینگونه بیان کرد: در حسرت تمام خاطرات خوبی که از 23 آبان 93 تا آخرین روز عمرم که با مرتضی نداشتم (ندارم) خیلی غمگینم، نوبت من از بودن با مرتضی کم بود.

وی مطرح کرد: من هیچ وقت سر مزار مرتضی پاشایی نرفتم به دلیل اینکه نمی‌توانم این صحنه را ببینم و تا آخرین لحظه عمرم هم نمی‌توانم بروم، آخرین باری که مرتضی را دیدم در کنسرت مهدی احمدوند کنار هم نشسته بودیم که شب قبل آن کنسرت خود مرتضی بود حتی در بیمارستان شب و روز بودم ولی در بخش و icu نرفتم چون مرتضی دوست نداشت در این شرایط کسی وی را ببیند.

وی گفت : از آهنگ‌های مرتضی «نبض احساس» را دوست دارم و خیلی از آهنگ‌های دیگر مرتضی مثل «ستایش» را خیلی دوست دارم. همچنین آهنگ آخری که برای مرتضی در آلبوم جدید ساختم که پنج‌شنبه منتشر می‌شود را تقدیم مرتضی می‌کنم.

تا صبح پنجاه بار «یکی هست» مرتضی پاشایی را گوش کردم

علی لهراسبی خواننده نظر خود را اینگونه بیان کرد: چهار سال پیش که برای مسافرت به شمال ایران سفر کرده بودم یکی از دوستان نزدیکم قطعه «یکی هست» را به من پیشنهاد داد و بعد از شنیدن این قطعه حس و حال عجیبی را تجربه کردم اگر بگویم تا صبح 50 بار این قطعه را گوش کردم بزرگنمایی نکردم. درگیر این قطعه شدم به صدای مرتضی علاقه‌مند شدم و بعد از آن در صفحه اجتماعی برای مرتضی پیام گذاشتم که کارت خیلی (درست) خوب است. و بعد خیلی با هم صمیمی شدیم.

وی افزود: از گوش کردن به صدای مرتضی خسته نمی‌شوم بیشتر آهنگ‌های مرتضی را دوست دارم به خاطر احساس، تکنیک، صدای خوب و حس بی‌نظیری که در تمام آهنگ‌های مرتضی وجود دارد.

لهراسبی مطرح کرد: تنظیم و ساخت بسیاری از قطعه‌های من بر عهده مرتضی بود قطعه «وقتی به تو فکر می‌کنم» یکی از آهنگ‌هایی است که خود مرتضی هم با آن ارتباط برقرار کرده بود و من هم همین آهنگ را به مرتضی تقدیم می‌کنم. متأسفانه در جشن تولد مرتضی حضور نداشتم مرتضی یک انسان تمام عیار و مهربان و با قلبی رئوف بود و همیشه این را گفته‌ام که مرتضی انرژی عجیبی داشت و این انرژی از عوامل پیشرفت مرتضی بود ولی متأسفانه موزیک‌های قشنگ و صدای خوب مرتضی باعث دل‌ شکستن مردم ما شد.

وی پیام خود را برای تولد پاشایی اینگونه گفت: یادداشتی که در آلبوم جدید برای پاشایی نوشتم، مرتضی جون تولدت مبارک تو دوست داشتی اسطوره شوی در واقع اسطوره‌ای شدی که اسطوره شدنت باید آرزوی هر هنرمندی در همه دنیا باشد. اسم آلبوم جدید مرتضی (اسمش عشقه) ولی من می گویم مرتضی اسمت عشقمه همیشه.

با هوش بودن یکی از بهترین خصلت‌های خوب مرتضی بود

مهرزاد امیرخانی ترانه‌سرا در خصوص روز تولد مرتضی پاشایی گفت: آشنایی ما زمانی شروع شد که در یک شرکت با هم به عنوان خواننده قرارداد داشتیم و بعد از آن با هم استودیو را تأسیس کردیم.

وی در خصوص حضور در تولد مرتضی پاشایی و هدیه تولد اظهار داشت: هر سال در تولد مرتضی سعی کردیم، دوستان قدیمی را با هم جمع کنیم و یک جشن کوچک کنار هم داشته باشیم به جز پارسال که شرایط جسمی خوبی نداشت.

وی افزود: دو گیتار به مرتضی هدیه دادم که یکی از آنها آکوستیک و دیگری کلاسیک بود که خوشبختانه بسیار خوشحال شد و علاقه زیادی به‌ آن دو گیتار داشت.

خصلت خوب مرتضی پاشایی را اینگونه بیان کرد: با هوش بودن یکی از بهترین خصلت‌های خوب مرتضی بود و دیگری اینکه برای همه خوبی می‌خواست.

امیرخانی در رابطه با خاطرات خوب خود با پاشایی گفت: با مرتضی بودن تماماً خاطره بود ولی یکی از خاطراتی که برای من بسیار ماندگار شد این بود که مرتضی برای اولین‌بار قطعه‌هایی که چند سال ساخته بودیم بر روی سِن اجرا کرد که آن روز چشم در چشم هم اشک می‌ریختیم.

وی پیام خود را برای روز تولد پاشایی اینگونه گفت: تولدش را تبریک می‌گم هرچند در بین ما نیست روز تولد مرتضی برای من روز خاصی به حساب می‌آید چون بهترین دوستم در این روز به دنیا آمده است و در یک زمان کوتاه اتفاقات خوبی را هم برای من و هم برای موسیقی رقم زد.

وی مطرح کرد: بعد از فوت مرتضی چندین‌بار سعی کردم که بر سر مزارش بروم ولی برایم قابل هضم نیست نمی‌توانم سر مزارش بروم. آلبوم مرتضی قرار است پنج‌شنبه پخش شود شاید همه چیز مثل چیزی که خودش می‌خواست نشده باشد شاید اگر خودش بود بیشتر وقت می‌گذاشت ولی به هر حال خوشحال هستم امیدوارم مرتضی هم خوشحال باشد.