PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ۷هدف مربوط به تکنولوژی، در سال جدید

nasrin1363
12-31-2016, 09:30 PM
هدف مربوط به تکنولوژی، در سال جدید
اهداف سال جدید معمولا کار های اساسی را پوشش می دهند: خوردن بهتر، ورزش بیشتر، شاید یاد گیری مهارت جدید یا کنار گذاشتن یک عادت بد.
اما در مورد قسمت های دیگر زندگی تان چی؟ من درمورد قسمت تکنولوژی صحبت می کنم: کامپیوتر، گوش ها، داده ها، اکنیت، خرید آنلاین و غیره. آیا زمان این نرسیده است که این بخش ها را بهبود ببخشید؟
سال جدید در راه است. بیایید نگاهی به برخی تغییرات فناوری در سال جدید، بیندازیم.
۱٫لغو لیست ایمیل های ناخواسته
اگر مانند من باشید، در روز زمان بیهوده ای را صرف پاک کردن ایمیل های ناخواسته می کنید. شاید برخی از آنها مربوط به خبرنامه ای باشد که شما در آن ثبت نام کرده اید ولی مدت هاست که به آن سر نزدید، یا شاید مربوط به تبلیغات فروشگاه هایی است که از آنها خرید کرده اید. هر چیزی که باشند، آنها Inbox شما را اشغال کرده اند و زمان شما را به هدر می دهند.
بنابراین برنامه این است که: هر روز، ۵ لیست را لغو می کنید. همین!فقط ۵لیست! فرض کنید به راحتی به لینک “unsubscribe” (لغو) دست پیدا میکنید، (که اغلب موارد در نزدیکی دکمه ایمیل قرار دارد) این روند برای هر پیام، بیشتر از ۳۰ ثانیه طول نمی کشد (اگر کاربر iOS باشید، بیشتر از ۳ ثانیه طول نمی کشد).
این کار را برای یک هفته انجام دهید، اگر حجم این ایمیل ها بیشتر است برای ۲ یا ۳ هفته نیز می توانید انجام دهید. وقتی این ایمیل ها را حذف کنید، دیگر ایمیل های بسیار کمی وجود دارند که شما بخواهید آن ها را حذف کنید.
۲٫سازماندهی عکس ها
بله، دیگر زمانش رسید. جایی که عکس هایی خود را نگه داری می کنید، خارج از کنترل شده است، سال ها و یا شاید ده ها سال است که مجموعه قدیمی عکس های چاپ شده و دیجیتالی در آلبوم های بسیار، هارددرایوها، گوشی ها و برنامه های آنلاین، ذخیره کرده اید.
این شبیه یک ماراتون است تا دو سرعت. با برنامه ریزی شروع می شود، حساب کردن اینکه در نهایت کجا می خواهید آنها را ذخیره کنید. به زودی تمامی عکس های خود را به یک مکان انتقال می دهید که برای سازمان دهی آنها، بسیار آسان است.
به طور مثال، آمازون، Prime را پیشنهاد می دهد که در مورد عکس، بی نهایت فضا دارد(برای فیلم تنها ۵گیگ )، در حالیه که Google Photos برای عکس ها و فیلم ها فضای نامحدودی را ارائه می دهد. چرا همه عکس ها و فیلم ها را به این مکان ها انتقال ندهیم؟ من مطمئن هستم که این دو برای مدت زمان بسیار زیادی مورد استفاده قرار بگیرند.
Google Photos برتری بیشتری که دارد، این است که برنامه ای به نام Google PhotoScan دارد، که به وسیله آن می توان عکس های چاپ شده و یا حتی قاب شده را به صورت دیجیتالی درآورد.
اگر گوشی شما اولین دوربین شما است (در مورد بیشتر افراد این گونه است)، فولدرهایی را برای مرتب کردن عکس ها ایجاد کنید. برچسب “favorites” (مورد علاقه) را روی برخی از عکس ها قرار دهید، تا به راحتی آنها را نشان دهید.
۳٫backup گرفتن به صورت خودکار
آرشیو کردن داده ها هیچ وقت آسان نبوده است. هارد اکسترنال ها و فلش ها روز به روز در حجم پیشرفت می کنند و قیمت آنها کاهش پیدا می کند. بنابراین از نظر مالی، قیمت کمی دارند. برخی به سمت ذخیره سازی به صورت Cloud (در برنامه ها) سوق پیدا کرده اند.
در واقع اغلب ما می خواهیم که از فایل های خودمان مراقبت کنیم. اگر کامپیوتر خراب شود، ویندوز و برنامه های خود را به آسانی بازیابی می کنید، اما داده ها باید محفوظ بمانند.
گزینه های راحت: Dropbox، Google Drive، Microsoft OneDrive یا دیگر برنامه های این چنین هستند.
۴٫بازیافت تکنولوژی های قدیمی
آیا شما هم دستگاه هایی با فناوری قدیمی در خانه دارید؟ پرینترهای قدیمی، گوشی ها و تبلت های قدیمی، یا حتی لپتاپ یا کامپیوترهای قدیمی. وقتی این دستگاه ها را کنار میگذاشتنید، شاید با خود فکر می کردید که شاید روزی دوباره از این ها استفاده خواهید کرد. اما هیچ وقت چنین اتفاقی نیافتاده است، و آنها تنها تبدیل به مجموعه ای از وسایل دور ریختنی شده اند.
زمان بازیافت آنهاست. گزینه سریع و راحت این است که: تمامی آنها را به فروشگاه های محلی Salvation Army یا Goodwill ببرید.

زمان کمتری صرف رسانه های اجتماعی کنید

هفته ها بود که اخبار انتخابات را دنبال می کردم، بعد از چند وقت خودم را مضطرب و ناراحت دیدم. پیدا کردن چرایی این قضیه، سخت نیست: موج منفی بسیاری بین رسیانه های اجتماعی فیسبوک و توئیتر وجود داشت و من زمان زیادی را در این دو صرف می کردم.
این کار را ترک کردم. سعس کردم دیگر هر ۱۰ دقیقه یکبار این رسانه ها را چک نکنم و تنها روزی یک یا دوبار به آنها سر بزنم و سپس فقط اطلاعیه ها یا انجام کارها را چک کنم.
حدس بزنید چه اتفاقی افتاد: من این رسانه ها را از دست ندادم. اما استرسم بسیار کمتر شد و زمان آزاد بیشتری را بدست آوردم.
من شما را نیز تشویق می کنم که چنین کاری کنید. رسانه های اجتماعی خون آدم را به جوش می آورند و من به شخصه می خواهم که خیال آسوده ای داشته باشم.

از سرویس بازپرداخت نقدی استفاده کنید

با کارت های بازپرداخت نقدی که آشنا هستید؟ مشهور ترین آن در ایالات متحده، Discover است که ۱درصد هر آنچه را که بخرید، به شما برمی گرداند. این کارت ها در حال زیاد شدن هستند و حتی برخی از آنها درصد بیشتری را برمی گردانند.
سرویس بازپرداخت مبتنی بر وب مشابه همین کارت ها عمل می کند.
برای مثال اگر میخواهید از سایت Groupon خرید کنید، کافی است که وارد سایت بارپرداخت شوید، سپس وارد حساب کاربری خودتان شوید و در آنجا سایت Groupon را انتخاب کنید و هر آنچه را که می خواستید بخرید. بازپرداخت ، مثلا با یک Credit card، بعدا به شما داده می شود.
۷٫از یک منیجر پسورد استفاده کنید
امروزه مردم در مورد انتخاب و حفظ پسورد خود بسیار بی توجه هستند.
تمام چیزی که شما نیاز دارید یک منیجر پسورد است، که زندگی آنلاین شما را راحت و ایمن می کند، به شکلی که خود شما نیز باور نخواهید کرد.
کدام یک بهتر هستند؟ به نظر من Lastpass بهترین گزینه است، اولا به خاطر آنکه محصول بسیار خوبی است و دوما به خاطر آنکه هماهنگ سازی پسورد را در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می دهد.
اگر می خواهید در سال ۲۰۱۷ یک کاری کرده باشید، حتما این را انجام دهید.
منبع (https://www.cnet.com/how-to/7-new-years-tech-resolutions/):پایگاه دانش یزد سرور