PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوستان گل سلام ، اگر کسی خواست کامپیوتر و یا لپ تا بخره من میتونم بهش مشاوره بدم.

Mihman Khas
10-05-2017, 12:35 PM
سوالاتتون رو اینجا مطرح کنین پاسخ میدم. :29:

mohsen32
10-05-2017, 01:27 PM
دوست عزیز در چه زمینه هایی دانش دارید؟

Mihman Khas
10-07-2017, 11:01 AM
سلام خدمت داداش محسن گل
بنده به لطف خدا 8 ساله که در زمینه کامپیوتر به صورت تخصصی فعالیت دارم (سخت افزار کامپیوتر ، مشکلات نرم افزاری ویندوز ، سخت افزار و یه قسمتایی از نرم افزار شبکه)

! daie rambiz
10-07-2017, 11:49 AM
اول لب تاب میخری ویندوز روش نیست شما مراحل نصب ویندوز را توسط سی دی نصب ویندوز توسط لب تابی که هنوز ویندوزی روش نصب نشده رو توضیح بدید میخوام بدونم چجوری از طریق سی دی رام لب تاب ویندوز بوت میشه و بالا میاد؟:46:

Mihman Khas
10-07-2017, 01:23 PM
با سلام خدمت دوست عزیز daie rambiz (http://forum.yekpars.com/member.php?u=5271)
میشه بدونم چه ویندوزی میخواید نصب بکنید ؟ و اینکه مدل لپ تاپ چی هست ؟

! daie rambiz
10-07-2017, 04:05 PM
فرقی نمیکنه کلی گفتم هر لب تابی بخوای بخری مثلا ویندوز ۸ و ۱۰ :21:

Mihman Khas
10-08-2017, 12:14 PM
اولین گزینه ای که باید رعایت کرد اینه که تنظیمات Setup یا Bios رو باید با اون کارایی که می خواید تنظیم کنید.برای مثال شما میخواید ویندوز 7 نصب کنید ابتدا وارد بایوس سیستم میشید (وقتی سیستم رو روشن میکنید یه سری نوشته میاد که مشخصات رو نشون میده یه جا هست که به شما نشون میده میگه اگر میخوای وارد بایوس بشی یا دکمه F2 و یا Delete رو باید بزنی)وقتی وارد شدی یه قسمتی هست به نام پارتیشن تیبل که اون رو باید رو حالتlegacy بذاری وقتی گذاشتی تنظیمات رو ذخیره میکنی و سیستم رو Reset میکنی حالا ویندوز رو میذاری تو دستگاه و باز هم یه سری نوشته بهت نشون میده تو نوشته ها (اکثرا یکی هستن)دکمه F12 رو میزنی یه صفحه برات میاد که میگه با چی میخوای سیستمت بوت بشه شما آدرس دی وی دی رو میدی بعد یه صفحه میاد که نوشته داره و به نوشته ها داره نقطه اضافه میشه شما اون لحظه باید دستور بدی که دی وی دی بوت بشه حالا به چه صورت؟ تو صفحه کیبودرت دکمه Enter رو میزنی (دکمه های دیگه هم جواب میده) بعد دی وی دی شرو میکنه به بوت شدن اینجا مراحل نصب شرو میشه که یه سری تنظیمات ساده هست خیلی راحت میتونی انجامشون بدید
حالا اگر میخوای با رسم شکل ببینی که بهتر متوجه بشی میتونی تو گوگل هم سرچ کنی.

! daie rambiz
10-08-2017, 12:29 PM
متشکرم :63:
حالا با این حساب اگر کسی بخواهد بایوس لب تابش را آپدیت کنه مراحل نصب آپديت جدید بایوس را توضیح بدهید ممنون میشم:21:

Mihman Khas
10-09-2017, 08:55 AM
خواهش میکنم ، ببینید ما دو نوع آپدیت بایوس داریم یکی سخت افزاری که روی چیپ ست انجام میشه و یکی هم نرم افزاریه
1- سخت افزاری : یه قطعه هست که اون رو با دستگاه مخصوصی آپدیت میکنن کارهر کسی نیست.
2-نرم افزاری : شما میتونید با استفاده از سریالی که پشت لپ تاپتون هست و با دانتستن مدل لپ تاپ به سایت اصلی سازنده لپ تاپ برید و از اونجا آخرین ورژن بایوس رو دانلود کنید.
حالا نوع آپدیت کردن هم به این صورت هست که اون آپدیتی که دانلود کردید رو روی یک فلش کپی میکنید و باید فلش رو بوت کنید حالا نوع لپ تاپ مهمه که چه مدلی باشه
توجه داشته باشید که امکان این هست که بایوس رو آپدیت کنید و سیستم دیگه بوت نشه پس هر موقه مطمئن شدید که مشکل از بایوس هست آپدیت کنین.

! daie rambiz
10-09-2017, 06:56 PM
متشكرم:63:
حالا اگر بخواهم ويندوز را از روي فلش مموي نصب كنم مراحل كار با نصب ويندوز از روي سي دي چه فرقي ميكنه كاملا توضيح بدهيد متشكرم:31:

Mihman Khas
10-10-2017, 09:39 AM
خواهش میکنم ، در این مورد نصب هیچ تفاوتی با هم ندارند.
نکته:
اگر شما بخوای از روی فلش نصب کنی باید فلش رو بوتیبل کنی یعنی همینجوری نمیتونی محتویات ویندوز رو بریزی روی فلش و ویندوز رو نصب کنی ، مراحل خاص خودش رو داره.
مراحل بوتیبل کردن فلش مموری:
ابتدا باید نرم افزار Rufus USB-tool رو نصب کنید کار با این نرم افزار هم بسیار ساده هست (نرم افزار های مشابه دیگه هم هستند) بعد ویندوز رو داخل دستگاه میذارید و از طریق همین نرم افزار فلش رو بوتیبل میکنید دقت داشته باشید که محتویات داخل فلش همش پاک میشه پس اطلاعات داخل فلشتون رو بکاپ بگیرید.

! daie rambiz
10-12-2017, 12:18 AM
سلام
متشکرم
حالا اگر بخواهیم ویندوز را که نصب کردیم دچار مشکل شده و تعمیر کنیم بدون اینکه بخواهیم دوباره ویندوز عوض کنیم تعمیر شود چیکار کنیم برای مثال ویندوز دیر بالا میاد میخواهیم تعمیر کنیم ولی حوصله ویندوز عوض کردن نداریم:60:

Mihman Khas
10-12-2017, 11:39 AM
سلام daie rambiz
خواهش میکنم
تو اون قسمتی که شما ویندوز رو مراحلش رو انجام میدید و نصب می کنید یه قسمت هست به نام Ripper که ویندوز رو تعمیر میکنه ، ولی از نظر بنده و تجربه هایی که داشتم این کار رو نکنید بهتره چون خیلی جواب گو نیست به صرفه هست که مجدداً ویندوز نصب بشه (یا نهایتا اگر حوصله عوض کردن ویندوز رو ندارید میتونید از نرم افزاری به نام Acronis True Imageاستفاده کنید کار این نرم افزار اینه که شما میتونید از یه پارتیشن یا فایل ایمیج بگیرید ، شما از درایوی که ویندوز سالم و مد نظر شما روش نصب هست میتونید ایمیج بگیرید و هر موقه ویندوز خراب شد این ایمیج رو ریکاوری کنید به همون درایوی که ایمیج گرفتید به همین راحتی)
تذکر خیلی مهم: اگر اشتباهاً ایمیج رو به درایو دیگه ای برگردونید تمامی اطلاعات اون درایو پاک میشه پس خیلی دقت کنید.(کلا هر درایوی که دستور بدید رو اول پاک میکنه بعد ریکاوری میکنه)
(http://forum.yekpars.com/member.php?u=5271)

mohsen32
10-12-2017, 12:01 PM
من همیشه از همین نرم افزار استفاده میکنم بسیار کاربردی هست

! daie rambiz
10-12-2017, 03:49 PM
سلام تشكر سوال امروزم از شما اينه:14:
كه كمي كاملتر مراحل ايميج گيري را توضيح بدهيد و همينطور يوتيبل كردن فلش را كامل توضيح بدهيد خيلي ممنون ميشم البته در توضيحات قبلي اشاره كرديد ولي توضيح كامل نداديد:67:

Mihman Khas
10-14-2017, 10:48 AM
سلام خواهش میکنم
در مورد بوتیبل کردن فلش مموری کاره خاصه دیگه ای نداره شما اون نرم افزار رو نصب بکنید بعد روش کار با همون نرم افزار رو میتونید تو گوگل سرچ کنید باز هم میگم اصلا سخت نیست.
در مورد مراحل ایمیج گرفتن هم بهترین کمکی که میتونم به شما بکنم اینه که فیلم آموزشیشو از آپارات ببینین چون مطالبش زیاده ، شما اگر فیلم آموزشیشو ببینی خیلی بهتر متوجه میشی فقط کافیه تو گوگل سرچ کنی روش کار با نرم افزار اکرونیس

Mihman Khas
10-14-2017, 10:50 AM
من همیشه از همین نرم افزار استفاده میکنم بسیار کاربردی هست

دقیقا ، من خیلی ازش استفاده میکنم