PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نخست وزیر لبنان تهدید به استعفا کرد

**FERESHTEH**
08-24-2015, 03:08 PM
به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، تمام سلام نخست وزیر لبناندر نشست خبری در بیروت، گفت: اگر جلسه پنج شنبه کابینه نتیجه بخش نباشد، ادامه کار کابینه ضرورتی نخواهد داشت.سلام افزود: من همچنان به «نقش توافقی» خود پایبند هستم، اما توافق به معنای از کار انداختن نهادهای حاکمیتی نیست. اگر گروه های سیاسی به از کار انداختن نقش نهادهای حاکمیتی ادامه دهند، به فروپاشی کامل خواهیم رسید.وی با اشاره به بحران جمع آوری زباله ها در بیروت خاطر نشان کرد: داستان اصلی داستان «زباله های سیاسی» در کشور است که همه گروه های سیاسی بدون استثناء مسئول آن هستند. من به عمل کردن به مسئولیت هایم ادامه می دهد، ادامه صبر هم حد و مرزی دارد. ما به طرف شرایط مالی حرکت می کنیم که با ادامه آن ممکن است لبنان در رده کشورهای ورشکسته قرار گیرد.نخست وزیر لبنان گفت: هیچگاه به دنبال سمت یا منصبی نبوده ام و همه گروه های سیاسی در برابر آنچه در لبنان روی می دهد مسئول هستند ، من به گروه های سیاسی درباره فروپاشی کشور هشدار دادم. آنچه امروز در لبنان شاهد آن هستیم نتیجه متراکم شدن کوتاهی ها و نواقص سال های گذشته است. فعالیت دولت در کشور بدون حضور قوه مقننه که مسئولیت بازخواست را برعهده دارد، امکان پذیر نیست. ناتوانی در انتخاب رئیس جمهور جدید مشکلات کشور را تشدید کرده است.تمام سلام افزود: حق تظاهرات مسالمت آمیز در لبنان تضمین شده است و ما از آن دفاع می کنیم و دلایل اعتراضات را درک می کنیم.حادثه تیراندازی به طرف تظاهرکنندگان در بیروت بدون بازخواست باقی نخواهد ماند. فریادی را که روز گذشته در بیروت شنیدیم، ساختگی نبود. همه ما در برابر آنچه روز گذشته رخ داد مسئول هستیم.نخست وزیر لبنانخاطر نشان کرد: ماه آینده مجبور خواهیم شد پرداخت حقوق کارکنان دولتی را متوقف کنیم. من شریک فروپاشی لبنان نخواهم بود و همه گروه های سیاسی باید به مسئولیت خود در این باره عمل کنند. همه این گروه ها در برابر فلج شدن روند سیاسی در کشور مسئول هستند. کابینه به علت کشمکش های سیاسی در سه ماه گذشته در عمل از کار افتاده است. گروه های سیاسی باید در رفتار خود بازنگری کنند و تصمیمات شجاعانه ای را برای جلوگیری از فروپاشی کشور اتخاذ کنند.