PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت عدم وزن گیری نوزاد در یک سالگی!

**FERESHTEH**
08-24-2015, 06:21 PM
پسر یک ساله ای دارم که هنگام تولد۳ و ۱۰۰ و قد۵۰ داشت و الان ۱۰کیلو و قد ۷۸ است. نمودار وزنش کمی بالای صدک ۵۰ است. شب تاصبح و ظهرهابرای خواب شیرخودم را می خورد شب هاخوب نمی خوابد و مرتب بیدار می شود و یا شیر می خواد یا باید بغلش کنم. درطول شبانه روز بین ۱۲تا ۱۴ساعت می خوابد. ازغذای سفره می خورد، سوپ هم برایش درست می کنم. همچنین به وعدهای غذاییش کره یا گردو اضافه می کنم. هر روز یک تخم مرغ کامل به طرق مختلف بهش می دم. شیر و فرنی هم دوست ندارد ولی به ماستش گردو اضافه می کنم . با وجود این ها جثه ی ظریفی داره و کند وزن می گیره،من وپدرش هم در کودکی لاغر اندام بودیم. برای پسرم دیگه چکارکنم که وزنش بالاتر برود و تپل بشه؟ پاسخ از دکتر محمد حسین داعی پاریزی، متخصص اطفال: مادر گرامی با توجه به توضیحاتی که دادید باید بگویم که رشد کودکتان از نظر قد و وزن مناسب و طبیعی است. همچنین توصیه می کنم اصراری به چاق شدن فرزندتان نداشته باشید. اما توصیه می کنم اول از همه به جای هر روز تخم مرغ دادن یک روز درمیان به آن تخم مرغ بدهید. همچنین فواصل زمانی شیر دادن زودتر از ۳ ساعت نباشد. به علاوه خواب شیرخوار تان خوب است، توصیه می شود خواب روزانه را کم تر کنید تا در شب بهتر به خواب رود. در مورد مصرف گردو بهتر است هفته ای دو بار به شیرخوار داده شود. همچنین شیرخوار یک ساله محدودیت غذایی خاصی ندارد و اگر شیر و فرنی نمی خورد می توان با غذاهای جایگزین کمبود آن را جبران کرد.