PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نخست وزیر همجنسگرای لوکزامبورگ ازدواج کرد

mohsen32
05-16-2015, 07:50 AM
اگزاویه بتل، نخست وزیر لوکزامبورگ که همجنسگرا است امروز جمعه، ۱۵ مه در مراسمی خصوصی با شریک زندگیاش ازدواج کرد.
آقای بتل اولین رهبر همجنسگرای اتحادیه اروپا - و دومین رهبر در سطح جهان - است که با شریک زندگیاش ازدواج میکند.
او و همسر تازهاش، گوتیه دستونه، از اولین زوجهایی هستند که بعد از قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در لوکزامبورگ در سال گذشته میلادی، با هم ازدواج میکنند.
در سال ۲۰۱۰ یوهانا سیگورداردوتر، نخست وزیر پیشین ایسلند، در زمان تصدی این مقام، با دوست دختر و شریک زندگیاش ازدواج کرده بود.
الیو دی روپو، نخست وزیر سابق بلژیک هم اولین رهبر آشکارا همجنسگرای اتحادیه اروپا بود.
صداقت و سیاست
اگزاویه بتل که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ دولت تشکیل داد، اولین نخست وزیر لوکزامبورگ بود که علنا همجنسگرا بودن خود را آشکار کرده بود.
او شب قبل از ازدواجش به یک تلویزیون بلژیکی گفت: "میتوانستم همجنسگرا بودنم را پنهان کنم یا تا آخر عمر آن را سرکوب کنم و با ناخشنودی زندگی کنم... اما به خودم گفتم اگر میخواهی سیاستمدار باشی و در این حرفه صداقت داشته باشی، باید با خودت روراست باشی و خودت را همان طور که هستی بپذیری."
خبرنگاران میگویند لوکزامبورگ که قبلا به عنوان یک کشور کاتولیک و محافظهکار شناخته میشد، در سالهای اخیر عمدتا به دلیل حجم بالای مهاجرت تغییر چهره داده است.