PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حدیث امروز: جمله امام مهدی (عج) هنگام تکیه به کعبه

*Ava*
09-27-2015, 09:03 PM
امام محمد باقر علیه‌السلام فرمودند: مهدی از ماست (اهل بیت) و خداوند او را با انداختن ترسش در دل دشمنان یاری می‌کند … منادی از آسمان ندا می‌دهد که حق با او و اطرافیانش است.
در آن هنگام قیام کننده ما قیام می‌کند. پس وقتی ظهور کند به کعبه تکیه داده و سیصد وسیزده نفر همراه وی جمع می‌شوند. پس اولین چیزی که می‌گوید این آیه است: “بقیه الله خیر لکم إن کنتم مؤمنین”.
سپس می‌گوید ای مردم من بقیهالله در زمین هستم و خلیفه خداوند و حجت او بر شما. پس هیچ کس به وی سلام نمی‌کند مگر اینکه می گوید سلام بر تو ای بقیه الله. …
متن حدیث:و عن أبی جعفر أیضا قال: المهدی منا منصور بالرعب…و صاح صایح من السماء بأن الحق معه ومع أتباعه فعند ذلک خروج قائمنا، فإذا خرج أسند ظهره إلى الکعبه و اجتمع إلیه ثلاث مائه و ثلاثه عشر رجلا من أتباعه، فأول ما ینطق هذه الآیه: (بقیه الله خیر لکم إن کنتم مؤمنین) ثم یقول: أنا بقیه الله وخلیفته وحجته علیکم، فلا یسلم مسلم علیه إلا قال: السلام علیک یا بقیه الله فی الأرض. …پینوشت: «فصول‌المهمه فی معرفه‌الأئمه، ج ۲ ص ۱۱۳۳- کمال الدین،ص۳۳۱»