نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: درسهايي از قران

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    1993
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 25 بار در 20 پست
    Mac OS X 10.11.1 Safari 0.8.2

درسهايي از قران

⚜گزیده برنامه درسهایی از قرآن⚜

⭕️خدیجه خیلی مرفه بود. خیلی پول و ثروت داشت. ولی دردمند بود. همه را در راه اسلام داد. منتهی خدیجه منت هم نمی‌گذاشت. به پیغمبر می‌گفت: من کنیز تو هستم. هر چه دارم، نوش جانت بشود، منتهی عبایت را برای کفنم به من بده.

⭕️حالا ممکن است یک زن مالش را به شوهرش ببخشد، اما ممکن است منت بگذارد. من بودم که مالم را به تو بخشیدم. ارث پدر من بود که به تو دادم. من و من باز می‌شود. حضرت سلیمان هم وضعش خوب بود. این‌ها مرفهین بادرد هستند.

⭕️خود حضرت امام زمین‌های خوبی در خمین داشت. به امام جمعه خمین نامه نوشتند، که این زمین پدری که ارث به ما رسیده است، قطعه قطعه کن و به فقرای خمین بده.

⭕️داشتن که عیب نیست. عیاشی و سوء استفاده بد است. و لذا انسان دارد و به دیگران هم می‌دهد.

⭕️امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) چند بار همه‌ی اموالش را در بین فقرا تقسیم کرد.

⭕️ حدیثی داریم که پیغمبر فرمود: اگر کسی ناله‌ای را بشنود و بی‌تفاوت باشد. مرفه بی‌درد باشد. «مَنْ سَمِعَ رَجُلا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ» کسی ناله‌ی مسلمانی را بشنود که می‌گوید: به فریادم برسید!
    «فَلَمْ يُجِبْهُ» کسی جوابش را ندهد،
    «فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ» (كافي، ج 2، ص 164) مسلمان نیست. ناله را شنیدید باید جواب بدهید، وگرنه پیغمبر فرمود شما مسلمان نیستید. این مهم است...
    Watch out!!!

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    1993
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 25 بار در 20 پست
    Mac OS X 10.11.1 Safari 0.8.2
    ⚜گزیده برنامه درسهایی از قرآن⚜

⭕️ذوالقرنین در یکی از این سفرها رفت، دید که «وَجَدَ مِنْ دُونِهِما قَوْماً لا يَكادُونَ يَفْقَهُونَ قَوْلًا» (کهف/93)‌ دید یک جایی یک مشت هستند، هر را از برّ تشخیص نمی‌دهند.
    بی‌فرهنگ، بی‌فرهنگ، بی‌فرهنگ! هیچی بلد نیستند.

⭕️این‌ها تا ذوالقرنین را دیدند، گفتند: «قالُوا يا ذَا الْقَرْنَيْنِ» آقا! ذوالقرنین! «إِنَّ يَأْجُوجَ وَ مَأْجُوجَ» قوم یأجوج و مأجوج، «مُفْسِدُونَ فِي الْأَرْضِ» روی زمین فساد می‌کنند، گاهی هم به منطقه ما حمله می‌کنند و اجناس ما را می‌دزدند. ما گیر این دو طایفه‌ی لات هستیم. دو گروه اخلالگر به نام یأجوج و مأجوج به ما حمله می‌کنند.

⭕️«فَهَلْ نَجْعَلُ لَكَ خَرْجاً» می‌شود خرجی تو را بدهیم، ما پولت می‌دهیم. «أَنْ تَجْعَلَ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ سَدًّا» (کهف/94)‌ یک سدی برای ما بساز که این‌ها هر وقت خواستند به ما حمله نکنند. بیا و یک سدی برای ما بساز، خرج تو را می‌دهیم.

⭕️خوب حالا ذوالقرنین همه چیزی دارد، این می‌گوید: به تو پول هم می‌دهیم. می‌گوید: نه! فرمود:
    «قالَ ما مَكَّنِّي فِيهِ رَبِّي خَيْرٌ» (کهف/95) خدا به اندازه کافی به من داده است.

⭕️ اگر کسی وضعش خوب است، پول فقیر اگر از او کاسبی کرد، این را برندارد. تو که داری از جای دیگر بخوری، دیگر حالا اگر کاری و خدمتی کردی، نگو سهم ما چه شد؟ طوری نیست آدم زحمت کشید پول هم بگیرد. اما اگر شکمت سیر است، او هم مضطر است و نیاز به تو دارد، بگو آقا من شکمم سیر است، از راه دیگری خدا به من رسانده است. من پول از شما نمی‌گیرم.

⭕️ به ذوالقرنین گفتند: به تو پول می‌دهیم، «خَرْجاً» خرجی‌ات را به تو می‌دهیم. فرمود: نه! آن مقداری که خدا به من داده است، کافی است.

⭕️فقط کمک انسانی کنید. «فَأَعِينُونِي» به من کمک کنید. یعنی نیروی انسانی باشید. بازو و کارگری‌اش را شما بکنید. مدیریت سدسازی و مهندسی‌اش از من و کارگری‌اش از شما. خوب چه کنیم؟

⭕️«آتُونِي زُبَرَ الْحَدِيدِ» (کهف/96) قطعات آهن را بیاورید. بین این دو دره بریزید، این آهن را داغ کنید و ذوبش کنید، من هم مس روی آن می‌ریزم. سدی برایتان می‌ساز که «فَمَا اسْطاعُوا أَنْ يَظْهَرُوه‏» (کهف/97) کسی نتواند پشت بامش برود. انقدر بلند است. «وَ مَا اسْتَطاعُوا لَهُ نَقْبا» (کهف/97) انقدر محکم است که نشود سوراخش کرد. سدی می‌سازم بلند بلند، محکم محکم،

⭕️این را مرفه بادرد می‌گویند. همه چیز دارد. اما در خانه‌اش نمی‌نشیند. همه چیزی دارد، اما می‌رود در مناطقی که از فرهنگ عقب هستند.
    انصافش این است.

⭕️من این حرف‌هایی را که می‌زنم، خودم هم گیر خودم هستم. واقعاً نمی‌دانم خدا ما را هم روز قیامت می‌بخشد یا نمی‌بخشد. عفو او نباشد، گیر هستم...
    Watch out!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.