دفاعیه ای خواندنی برای آیت الله هاشمی رفسنجانی

دفاعیه ای خواندنی برای آیت الله هاشمی رفسنجانی

این نوشتار قبل از وفات آیت الله هاشمی رفسنجانی از زبان آقای توکلی نوشته شده و اکنون بازنشر میگردد.

1. بنده به شخصه، انتقادات اساسی بسیاری به جناب اقای هاشمی دارم اما، آنها را دلیل بستن چشمهایم بر روی توانمندیها و ویژگی های مثبت ایشان نمیدانم

عرصه سیاست، عرصه عشق و عاشقی و یا سیاه و سفید دیدن مطلق نیست، هیچ کس مصون از خطا نیست.

٢. آقای هاشمی را مردی دیده ام که عاطفه پدری را در حد اعلا دارد اما کمترین حساسیت غلط را در رابطه با فرزندانش دارد، گرچه مخالفانش، پدر خود را در اورده اند تا فرزندانش را نقطه ضعف او بدانند اما، عملکرد هاشمی در این رابطه، بینظیر بوده است فرق است بین عملکرد پدر- فرزندی و تصمیمات و عملکرد هاشمی.

٣. روزی که مجله فائزه را محاکمه میکردند هاشمی رییس جمهور بود، گفتند فیلم است و بسته نمیشود، بسته شد و هاشمی هم هیچ مخالفتی نکرد .

٤. چندی بعد، فائزه را محاکمه کردند و محکوم به زندان شد، گفتند: نمایش است و آن برادر، سردار سعید قاسمی، ریشش را گرو گذاشت و گفت اگر فائزه یک روز به زندان رفت من ریشم را از ته میتراشم!
فایزه که یک زن بود به زندان رفت و ان سردار که یک مرد بود، یادش رفت که، “مرد است و حرفش!”.
باز هم هاشمی دخالت نکرد و دخترش عین شش ماه حبس را سپری کرد.

٥. در شهر ری و در حرم حضرت عبدالعظیم، ان برادر بسیجی، فائزه را با صدای بلند، چندین بار فاحشه خواند، هاشمی گله مند شد، رهبری هم فرمودند: گاها کسانی که دلسوز انقلابند کارها و الفاظی را نباید بگویند! حضرت عباسی، اگر کسی دختر کس دیگری را فاحشه خطاب میکرد، چه اتفاقی می افتاد؟! اگر دختر من و شما را به این لقب بخوانند، آیا ساکت می‌نشینیم؟! آیا هاشمی از من و شما دست و پا بسته تر بود ولی کاری نکرد و گذشت تا، دست حریف را رو کند؟!

٦. در ماجرای مهدی هاشمی که عملکردش پر از خطاست، مهدی در خارج از کشور بود، گفتند بر نمیگردد، که برگشت، گفتند دستگیر نمیشود، که شد، گفتند زندان نمیرود، که رفت، انهم به حداکثر مجازات، یعنی ده سال!
بینی و بین الله زور هاشمی به اندازه محمد رضا رحیمی نیست که عمده مدت محکومیتش را در مرخصی بوده است؟!

٧. خوشتان بیاید یا نیاید، رگه های حریت و ازادگی در هاشمی بسیار پر رنگ است و ظاهرا عقل بعضی ها بنا ندارد این را بفهمند!

٨. به راستی، اطلاعات ما از زیر و بم زندگی کدام مسؤول به اندازه هاشمی است؟؟!!!

٩. هاشمی در فیلم وداعش، به پسرش میگوید: از فرصت زندان استفاده کن، خودسازی کن، پخته تر و کاملتر بیرون بیا و به مردم خدمت کن

١٠. راستی، چرا علیرغم درخواست مهدی هاشمی و وکلایش، نه دادگاه را علنی برگزار کردند و نه فیلم کاملش را پخش میکنند ؟؟؟!!!

١١. هاشمی هیچگاه اعلام نکرد فرزندان و اطرافیانم خط قرمز من هستند و هیچگاه هم تقاضای عفو برای انان نکرد.

١٢. هاشمی قطعا از حکم دادگاه ناراضی است اما، هیچگاه قاعده بازی را بهم نزد و علیه نظام موضع نگرفت.
حالا البته دلواپسان حرفهای هاشمی را تفسیر میکنند و خر مراد خودشان را پیش میبرند ( انگار انها زبان فارسی را از بقیه بهتر می‌فهمند !!!!!!!!!!!) اما هاشمی قاعده بازی را بهم نمی زند و علیه نظام موضع نمیگیرد و این دقیقا ان چیزی است که مخالفانش را دچار “جنون” ساخته است، انها منتظر بودند هاشمی اشتباه کند و خارج از قاعده بازی کند اما، او ثابت کرد که، بسیار با هوشتر از مخالفانش است.

١٣. در جریان محاکمه مهدی گفت: نه مداخله میکنم و نه درخواست عفو و این را به رهبری هم گفته ام و نکرد

١٤. این سالها، مخالفین هاشمی گفتند: حب فرزند انسان را به سقوط میکشاند و در برابر انقلاب قرار میدهد و توقع داشتند انچه برای ایت الله منتظری رخ داد تکرار شود، اما زهی خیال باطل، معلوم شد اصلا هاشمی را نشناخته اند.

١٥. در انتخابات 92 وقتی جنتی او را به جرم پیری رد صلاحیت کرد!!! بزرگترین حرکت سیاسی عمرش را انجام داد، هیچ حرکت اضافه ای نکرد و اجازه داد حریف، خودش خودش را مات کند، نه به شورای نگهبان رفت، نه نزد رهبری شکایت برد و نه وساطت خواست، وی حریف را بدست خودش شکست داد، که نتیجه اش باخت همه جریان های اصولگرا به کسی بود که، او را نسخه برابر اصل هاشمی میدانند!