نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بهترین قهوه های جهان

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    2731
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 4 پست
    Windows 8 Firefox 51.0

بهترین قهوه های جهان

سلام
    روز همگی به خیر؛ امیدوارم سلامت باشید. میخواستم در مورد بهترین قهوه های دنیا براتون مطلب بزار

اکثر مردم دنیا از قهوه و انواع آن استفاده می کنند. این قهوه ها با عطر هی و طعم های مختلفی سرو می شوند که با نوشیدن هر کدام گویی که جان دوباره می گیرید. امروز ما آمده ایم که چند قهوه خوب را در بخش اول معرفی کرده و در پست های بعدی چند قهوه معروف دیگر را به شما می شناسانیم.در ادامه می توتنید به موضوع وبلاگ قهوه بشتر توجه داشته باشید.

قهوه فرانسوی

جالب است این را بدانید که مزه‌ای شبیه به قهوه کافِه‌تیِه‌رِه دارد ولی خاک قهوه را برای بهتر کردن عطر و طعمش از آن جدا سازی می شود. می‌توان آن را برای چند ساعتی در بیشتر دستگاه‌ها گرم نگه داشت. در فنجان استاندارد و به‌صورت تلخ (سیاه) یا با شیر می نوشند.

این روش قهوه‌ای دیرتر از روش اسپرسو به‌دست می آید. قهوه فیلتری (فرانسه) را اصلاً مردی فرانسوی به نام ژان‌باپتیست ‌دوبِلوآ می شناسند و معروف‌ترین روش در اروپا می باشد. قهوه فرانسه بااستفاده از دستگاهی به صورت خودكار درست می‌شود كه از 2 الی 12 فنجان قهوه به شما می دهد. آب مستقیماً بر روی قهوه‌ای كه درونِ فیلتر یا صافی‌ای كاغذی در بخش بالایی دستگاه قرار دارد، ریخته می‌شود. در بعضی کشورها، مخصوصاً شمال فرانسه، نوشیدنی قهوه جایگاه خاصی در عصرانه دارد. افراد، دوستان و فامیل خود را به عصرانه دعوت می کنند و به عنوان عصرانه، به آنها قهوه با کیک می دهند. معمولاً این کیک ها دست پخت خود خانم خانه می باشد.

قهوه ترک

شاید شما هم بدانید که این نوع قهوه را داخل قوری مسی که دسته بلندی دارد و سر آن باز است دم می کنند. زمانی که قهوه را داخل فنجان می ریزند، صافی ندارد و حتما این، پودر قهوه که دیگر به تفاله قهوه تبدیل شده است هم داخل فنجان ریخته می شود. تقریبا فنجان را تا مدتی حرکت نمی دهند تا این پودر قهوه کاملاً ته نشین شود. در بعضی مواقع بسته به میل فردی در این نوع قهوه ادویه و شکر هم اضافه می شود . البته از قهوه در وعده صبحانه هم بسیار زیاد استفاده می کنند.

منبع:

http://xn--ehbkad.mihanblog.com

2. کاربر مقابل پست zaree9797 عزیز را پسندیده است:

hamid.M (02-25-2017)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    2130
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 2 بار در 2 پست
    Windows 7/Server 2008 R2 Firefox 52.0
    به به
    خیلی پست خوبی بود. ممنونم از شما بانو
    همه ما در مورد قهوه اطلاعات کم و بیشی داریم و میدونیم که چه خواص خیلی خوبی دارن بخصوص برای سلامتی. منتها تو ایران هنوز به اون صورت جا نیفتاده و بیشتر مورد پسند قشر جوون هست.
    موضوعی که خیلی برای من جالب بود اینه که شما یه فروشگاه اینترنتی رو معرفی کردید به اسم تیرینک. من رفتم و یه نگاهی به این سایت انداختم و حقیقتش خیلی خوشم اومد. تاحالا یه فروشگاه اینترنتی ندیده بودم که بطور اختصاصی فقط یک سری محصولات خاصی رو بفروشه. کاری که این فروشگاه انجام داده و فقط قهوه و چای و دمنوش و از این جور چیزا می فروشه. تازه یه بخش دیگه هم داره که قهوه ساز هم برای فروش گذاشته اونم با قیمت های کمتر از بازار.
    این فروشگاه دقیقا یه نسخه ایرانی از سایت Nespresso هست که در سطح بین الملل فروش قهوه و دستگاه های قهوه ساز داره.
    در کل خیلی تشکر می کنم از این پست خیلی خوبتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.