کوکو سبزی

کوکوی مورد علاقه ی من، با خیارشور و گوجه توی نون ساندویچی به به.

کوکو سبزی همونجور که میدونید نوعی از کوکو هست که با سبزی کوکو و تخم مرغ و زرشک و گردو درست میشه. من البته خیلی وقتا اصلا زرشک و گردو توی کوکو سبزیم نمیریزم و بازم خیلی خوشمزه میشه.

من سبزی کوکو رو قبل از مخلوط کردن با تخم مرغ یه کمی تفت میدم. اینجوری کوکو خودشو بهتر میگیره.

مواد لازم برای 3 نفر:

سبزی کوکو ( تره، جعفری، گشنیز، شوید، سیر سبزی و کمی شنبلیله ) 700 گرم ( حدود 350 گرم پاک شده )

تخم مرغ 3 عدد

نمک، زردچوبه و فلفل به مقدار لازم

گردوی خرد شده 1 قاشق غذاخوری ( یا در صورت تمایل بیشتر )

زرشک 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

سبزی کوکو رو پاک کنید و بشورید و خرد کنید. اگه فصل سیر سبزی نیست، میتونید از یه حبه سیر رنده شده استفاده کنید.

سبزی خرد شده رو توی یه تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار بدید تا آب سبزی کشیده بشه.

فقط در حدیکه سبزی کمی تغییر رنگ بده و آبش کشیده بشه کافیه.

تابه رو کنار بگذارید تا سبزی ها خنک بشن.

زرشک رو در کمی آب سرد خیس کنید. بعد چند بار بشورید تا خوب تمیز بشه.

سبزی و تخم مرغها و نمک و زردچوبه و فلفل و گردو و زرشک رو در ظرفی بریزید. ( من چون چشمی کار میکنم، اول با دو تا تخم مرغ شروع کردم، بعد که هم زدم به نظرم یه تخم مرغ دیگه لازم داشت که اضافه کردم )

همیشه اگه تو تعداد تخم مرغهای کوکو سبزی شک دارید، حداقل یکی اضافه کنید. کوکو سبزی تخم مرغش کم باشه میشکنه ولی زیاد باشه چیزیش نمیشه.

مواد رو خوب هم بزنید تا مایه یکدستی ایجاد بشه.

توی یه تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار بدید تا گرم بشه. من تو همون تابه ای که سبزی ها رو تفت دادم کوکو رو درست کردم.

مایه کوکو رو در تابه بریزید و پخش کنید تا همه جاش یکسان باشه.

حرارت رو ملایم کنید، در تابه رو بگذارید تا کوکو کم کم سرخ بشه.

از کناره های کوکو میتونید متوجه شید که کوکو سرخ شده یا نه. وقتی کوکو سرخ شد و خودش رو گرفت کوکو رو به شکل دلخواه برش بزنید.

یکی از برشها رو برگردونید، اگه کوکو سرخ شده بود بقیه برشها رو هم برگردونید و اجازه بدید سمت دیگه ی کوکوها هم سرخ بشه.

این بار لازم نیست در تابه رو بگذارید.

وقتی کوکو سرخ شد، در ظرف مناسب بچینید و با زرشک و گردو تزیین کنید.

یا با خیارشور و گوجه ساندویچ کنید و نوش جان کنید.