نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دفتر شعر مرا باد ببرد

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    14
    پسندیده
    5,671
    مورد پسند : 5,388 بار در 4,461 پست
    Windows 7/Server 2008 R2 Chrome 58.0.3029.110

دفتر شعر مرا باد ببرد

برو ای عشق میازارم بیش، از تو بیزارم و از کرده خویش من کجا ،این همه رسوایی ها؟،دل دیوانه و شیدایی ها؟من کجا ،این همه اندوه کجا؟ ،غم سنگین چنان کوه کجا ؟من پرستوی بهاران بودم ،عالمی روح و دل و جان بودم تا تو ای عشق به دل جا کردی ،سینه را خانه ی غم ها کردی سوختی بال و پر و جانم را ،آرزوهای فراوانم رادل من خانه رسوایی نیست ،غم من نیز تماشایی نیست آنچه در جان دلم بود صفا،ریختم در دل و جانش به وفارشته مهر به پایش بستم ،تا بگیرد به محبت دستمروز او بی رخ من روز نبود،به شبش شمع شب افروز نبودقصه می گفت ز بیماری دل،زغم هجر و گرفتاری دل باورم شد که گرفتار دل است ،بس که می گفت بیمار دل استعشق رویایی او خامم کرد،شور دیوانگی اش رامم کردپای تا سر همه امید شدم ،شعله ور گشتم و خورشید شدمنقش او بود همه اشعارم،خنده هایم نگهم گفتارم خوب چون دید گرفتار دلم،آفتی شد پی آزار دلمقصه ی عشق فراموشش شد ،کر ز گفتار دلم گوشش شدعهد و پیمان همه از یاد ببرد،دفتر شعر مرا باد ببردرنگ اندوه ز چشمانش رفت،لطف و پاکی ز دل و جانش رفتشد سراپا همه تزویر و ریا،مرد در سینه او مهر و وفادگر او مایه امیدم نیست،آرزوی دل نومیدم نیستآه ای عشق ز تو بیزارم ،تا ابد از غم دل بیمارم برو ای عشق میازارم بیش ،از تو بیزارم و از کرده خویش
    با تو خورشید ترین ماه جهانم ! نفسم.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    14
    پسندیده
    5,671
    گــاهــے عـــمـــر تــلـف مــے شــود ؛بــﮧ پــاے یـــڪـ اפـــســاس . . .گـــاهــے اפـــســاس تــلـــف مــے شـــود ؛بـــﮧ پــاےعـــمـــر و چــﮧ عـــذابــے مــے ڪــشــد ،ڪــســے ڪــﮧ هــم عـــمـــرش تــلــف شــده ؛هـم اפـــســاســـش

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    14
    پسندیده
    5,671
    مرا راه گلو ای بغض غم، وا می کنی یا نهبرایم چاره ای جز گریه پیدا می کنی یا نه//ببین سوز درونم از خطوط چهره ام پیداستتو هم در چهره ام غم را تماشا می کنی یا نه//دلم در هر طپش صد بار آواز تو را خواندنمی دانم تو هم یاد دل ما میکنی یا نه//فشردم بار ها زنگ در میخانة چشمتکه آیا بین عشاقت مرا جا می کنی یا نه//تو در قلب منی هرجا که هستی هر کجا باشیندانم کنج این ویرانه مأوا می کنی یا نه//گلی، باغی، بهاری، گلشنی، چون عطر صحراییبرای دیدن گل عزم صحرا می کنی یا نه//چنان امروز زیباتر ز دیروزی، که گیجم منتو خود را اینچنین هر روز زیبا می کنی یا نه//میان عقل من با عشق تو دعواست روز و شبتو هم مانند من با خویش دعوا می کنی یا نه//

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    14
    پسندیده
    5,671
    Linux Chrome 78.0.3904.108
    جانان به غربیستان چندین به چه میمانی
    باز ا تو از این غربت تا چند پریشانی؟
    صد نامه فرستادم صد راه نشان دادم
    یا راه نمیدانی یا نامه نمیخوانی
    گر نامه نمیخوانی خود نامه ترا خواند
    ور راه نمیدانی در پنجه ره دانی
    باز ا که در ان محبس قدر تو نداند کس
    با سنگ دلان منشین چون گوار این کانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.