خوان لاپورتا، رئیس سابق باشگاه بارسلونا تاکید کرد که لیونل مسی در سال 2006 در آستانه پیوستن به اینتر بود
.

به گزارش "ورزش سه"، مسی در دوران حضورش در بارسا خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ معرفی کرده و موفق شده در این

مدت 5 توپ طلا کسب کند. او همچنین 8 قهرمانی لیگ و 4 قهرمانی چمپیونزلیگ نیز به دست آورده ولی ممکن بود که اوضاع برای او به کلی متفاوت شود.

لاپورتا گفت:" سال 2006 بود که اینتر پیشنهادی ارائه کرد. آنها حاضر بودند 150 میلیون بند فسخ مسی را بپردازند و برای همین بود که ما بعدها آنها را به 250 میلیون افزایش دادیم ولی من همیشه از رابطه ام با پدر مسی مطمئن بودم.به او گفتم « آنها باید رقم فسخ را بپردازند زیرا من مسی را نخواهم فروخت. او اینجا خوشحال خواهد بود، او اینجا به افتخارات فراوانی خواهد رسید. آنجا فقط از نظر اقتصادی پیشرفت می‌کند. سرنوشت پسر شما این است که به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل شود و اینجا تیمی عالی داریم که به این موضوع کمک می‌کنند.»لاپورتا ادامه داد:" من هوادار کرویف هستم ولی عملکرد مسی او را به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل می‌کند. یوهان نیز این موضوع را تایید می‌کرد. فوتبال مسی زیبا و اثرگذار است. به نظر من بهترین های تاریخ، مسی، کرویف و مارادونا هستند."