یوسف تیموری واقف متولد ۶ دی ۱۳۵۸ در تهران، بازیگر ایرانی است. او هم اکنون‌ یکی‌ از کمدین‌ها در ایران است. وی در چند فیلم‌جدی نیز ایفای نقش کرده و موفق به دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر مکمل‌مرد از اولین‌دورهٔ جشنواره جام‌جم شد. او فعالیت بازیگری خود خود را از سال۱۳۷۶ با سریال سرزمین سبز اغاز کرد وعلاوه بر بازیگری به ورزش و نواختن گیتارنیز می‌پردازد.
او فرزند دوم خانواده است و یک برادر و یک خواهر دارد او تحصیلات خود را تا مقطع فوق دیپلم و در رشته هنر ادامه داد.
یوسف تیموری در زیر آسمان شهر

شروع فعالیت هنری و شهرت
آن روزها که سر کلاس استاد سمندریان می نشست، گمان نمی کرد که به شهرت و محبوبیت اینچنینی دست پیدا کند، شب و روزش شده بود بازی و بازیگری، فوق دیپلمش را از هنرستان صدا و سیما اخذ کرد و تصمیم گرفت بازیگر بودن را تجربه کند، نصرالله رادش او را به محمد رحمانیان معرفی کرد
هوای تازه کلید خورد و یوسف تیموری اولین حضورش را در مقابل دوربین تجربه کرد با سیب خنده، چهره اش در ذهن ها ثبت شد، بعد از مدتی کوتاه عوام مردم او را با نام فولاد زیر آسمان شهر می شناختند
یوسف تیموری در سال ۱۳۸۰ با بازی در فیلم سینمایی دختر شیرینی فروش به نویسندگی و کارگردانی ایرج طهماسب وارد عرصه سینما شد.
ورزش مورد علاقه
ورزش‌های مختلف را از قدیم انجام می‌دادم مثل شنا، اسکی و … اما ورزش اصلی‌ ام همان‌ طور که گفتم بوکس بود که یک مدت به صورت پیوسته نشد انجام دهم، اما دوباره مشغولش هستم و روزانه تمرین می‌ کنم همان‌ طور که می‌ دانید بوکس کمک می‌ کند در بازیگری هم ریتم بدن درست باشد
شغل دوم یوسف تیموری
بله، در کار صادرات و واردات لوسترهای مدرن هستم. زمانی که درگیر بازیگری نباشم در فروشگاه اسکار لوستر مشغول واردات و صادرات لوستر هستم
یوسف تیموری و همسر تایلندی اش

ازدواج و همسر یوسف تیموری
یوسف تیموری بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون که بیشتر او را به عنوان بازیگر فیلم های طنز می شناسیم چند سال است که با یک دختر تایلندی آشنا شده و با او ازدواج کرده است ؛ همسرش راپان تیموری نام دارد.
این زوج ۱٫۵ سال بعد صاحب یک پسر به نام آرمین می شوند که بیشتر به مادرش شباهت دارد.
خاطره یوسف تیموری از اولین باری که پسرش را دید
اولین باری که فرزندم آرمین را دیدم خیلی توی ذوقم خورد (می خندد). دیدم کاملا شبیه همسرم است. اما رفته رفته که بزرگتر شد به من هم شبیه شد. به آرمین یکی دو کار برای بازی پیشنهاد شد که من مخالفت کردم.
–آرمین هر صبح که از خواب بیدار می شود، اول از همه عکس من و مادرش را می بوسد.
یوسف تیموری و پسرش

گفتگوی کوتاه با یوسف تیموری و همسر تایلندی اش و ماجرای ازدواج یوسف تیموری
یوسف تیموری: ازدواج با یک دختر ایرانی سخت بود
برای بازیگری مثل من، ازدواج با یک دختر ایرانی کمی سخت بود. به دلیل اینکه ناخودآگاه زمینه ذهنی نسبت به میزان جدیت حرف های من داشتند که شاید دروغ است و من در حال نقش بازی کردنم. واقعیت این است که به مسئله زندگی مشترک جدی نگاه نمی کردند یا کمتر این نگاه را داشتند.
با توجه به رسم و رسومات کشور تایلند امکان داشتن همسر دوم وجود ندارد و زنان آنجا به هیچ وجه با همسر دوم کنار نمی آیند. وقتی من برایش توضیح دادم که در کشور ما میشود چند همسر داشت واقعا تعجب کرده بود و باورش نمی شد. چون اصلا در فرهنگ آنها چنین مسئله ای وجود ندارد.
عکس جدید یوسف تیموری و همسر و پسرش

خانم تیموری: فکر میکردم یوسف دروغ گفته و بازیگر نیست
اوایل فکر می کردم شاید یوسف به من دروغ گفته که بازیگری است که تا این حد شهرت دارد، شاید به خاطر اینکه در همه حال شوخی می کرد، می گفت و می خندید. جالب است بدانید روزهای اول فکر می کردم ممکن است با چند تا از دوستانش هماهنگ کرده که جلوی من از او امضاء و عکس بگیرند تا به نظر بیاید آدم معروفی است. اما بعد متوجه شدم که دروغ نگفته و واقعا یک بازیگر معروف و محبوب در ایران است.
من فکر می کردم که ایران کشور خلوتی است و خیلی با کشورهای دیگر در ارتباط نیست. حتی فکر می کردم حال و هوای این کشور مثل کشورهایی همچون پاکستان و افغانستان یا عراق است. اما بعد از آشنایی با یوسف کلا نظرم عوض شد. قبلا فکر می کردم این کشور، کاملا تاریخی و قدیمی است و چندان مدرن نشده اما بعد از آشنایی با یوسف و رفت وآمد به ایران فهمیدم که کاملا مدرن هم شده و روابط زیاد و خوبی با بقیه کشورها دارد.
بار اول که یوسف را دیدم فکر می کردم اهل ترکیه یا کشورهای عربی غیرخلیجی باشد.

فیلم سینمایی
● پرستوهای عاشق – ۱۳۸۸
● چشمک – ۱۳۸۷
● در شب عروسی – ۱۳۸۷
● موش – ۱۳۸۷
● مجنون – ۱۳۸۶
● خواستگار محترم – ۱۳۸۵
● دختر میلیونر – ۱۳۸۵
● بوتیک – ۱۳۸۲
● معادله – ۱۳۸۲
● دختر شیرینی فروش – ۱۳۸۰
فیلم های تلویزیونی