نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: (خاطره واقعی یک دانشجوی ایرانی تحصیل کرده در یوگسلاوی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    14
    پسندیده
    5,671
    مورد پسند : 5,388 بار در 4,461 پست
    Windows 7/Server 2008 R2 Chrome 62.0.3202.94

(خاطره واقعی یک دانشجوی ایرانی تحصیل کرده در یوگسلاوی

اندر حکایت جاسوسی!

(خاطره واقعی یک دانشجوی ایرانی تحصیل کرده در یوگسلاوی در دهه 70 میلادی)

در یوگسلاوی رسم بود که دانشجویان خارجی پس از فراغت از تحصیل به دیدار رهبر یوگسلاوی برده می شدند و ایشان برایشان سخنرانی می کرد.
    مطابق همین رسم ما را هم به دیدار تیتو بردند و ایشان ضمن سخنرانی خاطره ای از دوران انقلاب در یوگسلاوی و پیروزی آن تعریف کرد.
    تیتو گفت : چندسال پس از پیروزی انقلاب و استقرار دولت از کا. گ .ب. اطلاع دادند که در کابینه شما یک جاسوس سیا وجود دارد .وی را شناسایی و دستگیر کنید.

تیتو می گوید : تمام تلفن ها و مکاتبات و رفتار افراد کابینه را تحت کنترل قرار دادیم و پس از مدتی مایوس شدیم، هیچ نشانی از جاسوس پیدا نکردیم.
    (تیتو با ادعای استقلال از روسیه نمی خواست این جاسوس توسط روس ها شناسایی شود. )

پس از مدتی جستجو ، نا امیدانه و عاجزانه درخواست شناسایی و معرفی جاسوس در کابینه را از روسیه می کند.

از "ک .گ .ب" به وی اطلاع می دهند "معاون اول تو در کابینه #جاسوس_سیا است."
    تیتو از این خبر متحیّر می شود و پس از اتمام یکی از جلسات کابینه از وی می خواهد بماند.
    تیتو می گوید :

در یک جلسه دو نفری اسلحه را روی شقیقه معاون اول گذاشتم و از وی سوال کردم: آیا تو جاسوس سیا هستی؟
    او که متوجّه شد، قضیه لو رفته است، به جاسوسی خود اعتراف کرد .
    تیتو از او سوال می کند: از چه وقت با سیا همکاری می کنی؟

پاسخ : از زمان دانشجویی قبل از پیروزی انقلاب در زمان جنگ های چریکی !
    س : در این مدّت با تمام کنترل های امنیتی ، هیچ ارتباطی با سیا، از تو کشف نشد ؟
    ج : الان هیچ ارتباطی با سیا ندارم.

س: چگونه عضوی هستی که ارتباط نداری ؟

ج: سیا مسئولیتی به من واگذار کرده که وظیفه ام را انجام می دهم.

س: مسئولیّت تو چیست ؟
    ج: به من ماموریّت داده شده تا "در سپردن پست ها به افراد غیر تخصّصی عمل کنم " و تا کنون هم این گونه عمل کرده ام!

تیتو می گوید : نگاهی کردم به افراد کابینه و مدیران ارشد دیدم همین طور است!! هیچ کس سر جای خودش نیست !
    مثلا طرف دکترای کشاورزی دارد، ولی وزیر نیرو است و یا دیگری برق خوانده، اما وزیر مسکن است!

معاون تیتو می گوید :
    تحلیل سیا این بود که با این روش ، انقلاب بدون کودتا و حمله خارجی از درون متلاشی می شود!!
    با تو خورشید ترین ماه جهانم ! نفسم.

2. کاربر مقابل پست !!yalda!! عزیز را پسندیده است:

mohsen32 (11-26-2017)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.