نمایشگاه نقاشی نوید فرد با عنوان «رخ داد» از جمعه ۲۴ فروردین تا ۳ اردیبهشت در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، نوید فرد درباره برگزاری نمایشگاه «رخ داد» گفت: «رخ داد» عنوان دومین نمایشگاه انفرادی من در ایران است. در این نمایشگاه من داستانی که توان نوشتنش را نداشتم بر روی یک پارچه ۳۳ متری با عرض ۱۵۰ سانتیمتر با تکنیک ترکیب مواد نقاشی کردم.
وی افزود: من تاکنون ۱۲ نمایشگاه انفرادی در سایر کشورها برپا کرده‌ام اما این برای نخستین‌بار است که در چنین ابعادی نقاشی می‌کشم.
آیدین آغداشلو به بهانه برپایی نمایشگاه نوید فرد در خانه هنرمندان است نوشته است:
«سال‌هاست که نوید فرد را می‌شناسم. در هر سفرم به تورونتو با هم رفاقت کرده‌ایم و چه رفیق تمام و کمالی بوده و هست.
سال‌هاست نقاشی‌هایش را تعقیب می‌کنم‌؛ از تجربه‌های قدیمی‌اش تا نمونه‌های پخته‌تر و به کمال رسیده‌تر امروزش. آن وقت‌ها از کارهای دقیق‌تر شروع کرد تا کارش کم کم ساده و خلاصه‌تر شد. نقاش انتزاعی یک شبه که نبود. کار کرد و کار برد؛ کار برد تا جهانش را بنا کند و بسازد و شکل بدهد. رنگ‌ها را - زردها و قرمزها را- تقلیل داد و به ترکیب و توازن نهایی سیاه و سفیدش رسید. بافت متن کارها را هزار جور آزمود تا به رمز قطر و غلظت رنگ‌های توده شده بر روی هم رسید و هنوز هم همچنان دارد بی‌وقفه تجربه کردن را ادامه می‌دهد؛ مثل تک اثر همین نمایشگاهش که صورتی از معنای رهایی را دارد با چنین عرض و طولی به نمایش می‌گذارد».
نمایشگاه نقاشی نوید فرد با عنوان «رخ داد» جمعه ۲۴ فروردین ساعت ۱۷ در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ۳ اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان است.