متین ستوده متولد 22 اردیبهشت 1364 در تهران، بازیگر است

دانشجوی انصرافی رشته مدیریت بازرگانی است در یک خانواده 5 نفره و فرهنگی به دنیا آمد، پدرش کارمند و مادرش معلم بود و اصالتا اهل خرم آباد می باشد

در این مطلب بیوگرافی متین ستوده را می خوانید

خانواده

فرزند سوم خانواده و یک برادر بزرگتر به اسم مانی و یک خواهر بزرگتر به اسم مریم دارد، پدرش کارمند بازنشسته صدا و سیما و مادرش معلم بازنشسته ابتدایی است

ورود به بازیگری با کمک پدر

در سنین کودکی به واسطه پدرش وارد عرصه بازیگری شد پدرش مدیر تصویربرداری بسیاری از فیلم ها و سریالها بود و بخشی از فعالیت‌ هایش به عرصه کودک و نوجوان مربوط می‌ شد

عکس های متین ستوده و پدرش

اولین تجربه بازی

در ابتدا به دلیل موقعیت پدرم وارد کار بازیگری شدم

در سریال بازنشستگی سال 1371 در نقش نوه مرحوم هادی اسلامی و در سریال این خانه دور است در نقش نوه مرحوم حمیده خیر آبادی در کودکی بازی رو تجربه کرد

اما به دلیل دور شدن از تحصیل و عدم تمایل پدر از بازیگری برای مدتی دور شد

بازگشت به بازیگری

بعد از پایان تحصیلات بخاطر علاقه اش به این رشته در کارگاه بازیگری امین تارخ ثبت نام کرد، اما دیگر رانت پدر برای ادامه کار نبود چون خیلی از دوستان پدرش بازنشست شده بودند

می گوید بعد از شروع دوباره من از هیچ حمایت و واسطه‌ ای بدلیا عوض شدن تمام عوامل و رفقای پدرم بهره نمی‌ بردم و تنها سرمایه‌ هایم خدا و تلاش خودم بود

عکس بیوگرافی متین ستوده

شهرت با یادآوری تا لیسانسه ها

زندگی کاری و شخصی من به دو بخش تبدیل شده است

متین قبل از سریال یادآوری و بعد از سریال یادآوری در سال 1392، این سریال یک نقطه عطف بی نهایت عالی و سکوی پرتابم در هنر بود

خانوم ستوده با سریال لیسانسه ها هم به اوج شهرت رسید

متین ستوده و همسرش

یک نفر مرا صادقانه دوست داشت ولی من قدر احساسش را ندانستم و بی ‎‌رحمانه با او صحبت کردم، بعد که برگشتم، پذیرفته نشدم، جایم پر شده بود، من دیر برگشته بودم

خانوم ستوده هنوز ازدواج نکرده و مجرد است

متین ستوده و برادرش مانی

زندگی ام را به خدا واگذار کردم

من از ابتدا از خدا خواستم اگر چیزی به صلاح من است برایم اتفاق بیافتد، خداوند همیشه هوای من را داشت اکنون نیز فکر می‌کنم خدا همراهم است و از من محافظت می‌کند

اگر امدادهای خدا نبود هرگز به اینجا نمی‌ رسیدم

مغرور نمی شوم

از بازیگری یاد گرفتم هر جا و مرتبه و جایگاهی که هستم، مغرور نشوم

غرور، سهم مهلک این حرفه است به راحتی به عرش می بردت اما یکدفعه به خودت می آیی و می بینی چنان به فرش کوبیده شدی که هیچی ازت باقی نمونده است

حمایت از گلشیفته و آزاده نامداری

آزاده نامداری را بهترین دوست خود می داند و معتقد است او بدشناسی آورده، و گلشیفته فرهانی رو هم نابغه می داند چون استاد پیانو است و به چند زبان زنده دنیا مسلط می باشد

می گوید : گلشیفته با کارگردانایی کار کرده است که 99 درصد بازیگران ایرانی حتی این کارگردان ها رو از نزدیک ندیده اند