این ژله خاص ومتفاوت هم جالب است هم برای میز تولد کودکان خصوصا پسربچه ها بسیار کار تکی است بنابراین می توانید از این دستور کامل و جامع استفاده کنید و آن را درست کنید.

ژله سه بعدی بن تن

برای تهیه این ژله احتیاج به ژله بستنی داریم که من دستور ان را در ادامه قرار داده ام

مواد لازم:

• ژله بستنی
  • شیر یک لیوان
  • بستنی وانیلی اب شده یک لیوان
  • شکر ٣/٤ لیوان
  • پودر ژلاتین ٣ق غذا خوری
  • اب سرد ١/٢ لیوان
  • وانیل نوک کارد

طرز تهیه:

شیر و شکر را روی حرارت گذاشته تا شکر حل شود وقتی شیر به جوش امد گاز را خاموش کرده تا خرارت شیر کم شود سپس وانیل را اضافه میکنیم
در ظرف دیگر پودر ژلاتین را با نصف لیوان اب سرد مخلوط کرده به روش بن ماری ذوب میکنیم سپس ژلاتین اب شده را به مخلوط شیر و شکر اضافه کرده هم میزنیم
پس از ان بستنی اب شده را هم اضافه کرده هم میزنیم سپس در قالبی که کف ان را سلفون پهن کرده ایم میریزیم در یخچال قرار میدهیم تا خودش را بگیرد

نکته مهم : برای برش ژله مهمترین کار این هست که کارد رو باید توی یه لیوان که آب داغ توش ریختیم قرار بدیم که گرمای آب باعث بشه قسمت فلزی کارد گرم بشه، تا زمانی که میخواهیم ژله رو برش بزنیم، ژله به راحتی برش بخوره؛ ولی اگر کارد سرد باشه باعث میشه موقع برش قسمت های ظریف ژله ترک برداره. بعد از اینکه کارد رو از آب درآوردید اون رو برای لحظه ای روی حوله ای بذارید تا آب اون گرفته بشه و ژله اب نندازد طرز تهیه:
ژله بستنی را به میزان سه برابر درست کردم و گذاشتم کامل ببندد(شکل١)
ژله بستنی رابا طبق دستور درست کرده و در قالبی که کف ان راسلفون کشیده این میریزیم به طوری که قطر ان ١ سانتی متر شود(برای انداختن طرح بن تن) و احازه میدهیم کامل ببندد
طرح مورد نظر را انتخاب کرده با رنگ خوراکی سیاه و قلموی نازک ان را دور گیری میکنیم و اجازه میدهیم کامل خشک شود سپس ژله بستنی با قطر یک سانت را از قالب در اورده و روی سلفون برمیگردانیم و کاغذ طرحمان را روی ان قرار میدهیم با پشت دست ماساژ میدهیم طرح روی ژله چاپ میشود
حال با چاقو تکه های اضافه را جدا کرده و شروع به رنگ امیزی میکنیم سعی کنید رنگ مشکی اخرین رنگی باشد که استفاده میکنید
یعد از رنگ امیزی احازه دهید تا رنگ کاملا خشک شود
حال ژله بستنی ای که به میزان سه برابر درست کرده بودیم را در ظرف سرو برگردانده و طرح بن تن که رنگ ان خشک شده بود به ارامی روی ژله بستنی قرار میدهیم و زیر قسمتهای بن تن را کمی ژله الورا خنک شده میریزیم که باعث میشود بن تن به زمینه اصلی بچسبد حال زمینه اصلی را با توجه به طرحمان رنگ امیزی میکنیم که من از رنگ ابی برای اسمان و رنگ سبز برای زمین استفاده کردم و چند تا ادمک هم به رنگ سیاه روی زمینه اصلی کشیدم و رنگ کردم تا کمی دورتر به نظر بیاید.