مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 تیر 1398 11:58

ريما بنت بندر بن سلطان با حضور در کاخ سفید، استوارنامه خود را به عنوان سفیر جدید سعودی در آمریکا به دونالد ترامپ تحویل داد.

به گزارش فارس، بامداد امروز سه شنبه با تحویل استوارنامه سفیر جدید عربستان سعودی در آمریکا به رئیس‌جمهور این کشور، دختر شاهزاده «بندر بن سلطان» سفیر پیشین ریاض در واشنگتن کار خود را به عنوان سفیر جدید سعودی در آمریکا آغاز کرد.

«ریما بنت بندر بن سلطان» بامداد امروز سه شنبه در صفحه توییتر، عکسی از دیدار با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید و تحویل استوارنامه خود به عنوان سفیر جدید عربستان سعودی در آمریکا منتشر کرد.

او در توییتر خود نوشت: «امروز استوارنامه خود را در کاخ سفید تحویل دادم. آرزوهای خوب رهبری پادشاهی (عربستان سعودی) را (به ترامپ) منتقل کردم. آماده کار برای تقویت و تحکیم مشارکت تاریخی سعودی- آمریکا هستم».

بعد از انتشار این توییت، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در توییتر خود نوشت: «به ریما بندر آل سعود تبریک می‌گویم. او اولین زنی است که به عنوان سفیر عربستان سعودی تعیین شده است. آماده همکاری با شما در نقش تازه‌تان به عنوان سفیر در آمریکا هستم، ما روی مشارکت مستحکم بین آمریکا و سعودی کار می‌کنیم و به چالش‌های مشترک می‌پردازیم».

سفیر ریاض در واشنگتن در پاسخ به این توییت پامپئو و در جواب به او نوشت: «از وزیر خارجه پامپئو، خیلی تشکر می‌کنم. روابط سعودی- آمریکا سنگ بنای ثبات جهانی است و من آماده همکاری با شما برای غلبه بر چالش‌های متقابل و تقویت مشارکت تاریخی به منظور نفع رساندن به مردم هر دو کشور هستم».

شاهزاده بندر بن سلطان (پدر ریما) سفیر اسبق عربستان در آمریکا

ریما که پدرش شاهزاده بندر بن سلطان از ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۵ سفیر عربستان سعودی در آمریکا بود، رسما کار خود را به عنوان جانشین شاهزاده «خالد بن سلمان» سفیر سابق عربستان سعودی در آمریکا آغاز کرد.

طبق گزارش‌های خبری، خالد بن سلمان فرزند شاه سعودی در پرونده قتل جمال خاشقچی نیز، به نوعی دخیل بوده و احتمال می‌رود یکی از علل تغییر سفیر، همین موضوع بوده است. او بعد از خروج از واشنگتن، پُست جانشین وزیر دفاع عربستان سعودی را برعهده گرفته است (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

ریمای ۴۴ ساله، اسفند ماه سال گذشته به عنوان اولین سفیر زن در تاریخ عربستان سعودی تعیین شد. او که صاحب دو فرزند و مطلقه است، تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه جرج واشنگتن گذراند و با فعالیت اقتصادی وارد دنیای سیاست شده است.