نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: مخلص بودن به حرکت است، نه به ادعا

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    7777
    پسندیده
    319
    مورد پسند : 65 بار در 33 پست
    Linux Chrome 71.0.3578.99

مخلص بودن به حرکت است، نه به ادعا

از قدیم گفتن اگه کسی رو خواستی بشناسی باهاش همسفر شوبا یکی از دوستام تازه آشنا شده بودم یه روز بهم گفت فردا میخوام برم شیراز. گفتم: منم کار دارم باهات میام.1- سر وعده اومد در خونه مون سوئیچ ماشینشو دو دستی تعارف کرد گفت بفرما شما رانندگی کنید.گفتم ممنون؛ حالا خسته شدی من میشینم. معرفت اول2- رسیدیم سر فلکه خروجی شهر خواستیم از دکه یه چیز خوردنی برا تو راه بگیریم . من رفتم از دکه اولی بخرم گفت بیا از اون یکی بخریم. گفتم: چه فرقی داره؟!!! گفت: اون مشتریهاش کمتره، تا کسب اونم بگرده...3- ایستگاه خروجی شهر گفتم صبر کن دوتا مسافر سوار کنیم هزینه بنزین در بیاد.گفت: این مسافرکش ها منتظر مسافرن، گناه دارن، روزیشون کم میشه.4-بین راه یه مسافر فقیری دست بلند کرد. اونو سوار کرد. مسیرش کوتاه بود؛ پول که ازش نگرفت، 5هزار تومن هم بهش داد.گفتم رفیق معتاد بود ها. گفت: باشه اینها قربانی دنیاطلبان روزگار هستن. مهم اینه که من به نیّت خشنودی خدا این کار را کردم.5-رسیدیم کنار قبرستان شهر، یه آدم حدود چهل ساله یه مشما قارچ کوهی دستش بود. بهش گفت: همش چند؟ گفت: 13هزار تومن. ازش خرید. گفتم: رفیق اینقدر ارزش نداشتا. گفت میدونم میخواستم روزیش تامین بشه..6- رسیدیم شيراز، پشت چراغ قرمز یه بچه 10ساله چندتا دستمال کاغذی داشبردی دستش بود. گفت 4تا 5هزارتومن. 4تا ازش خرید. گفتم رفیق اینقد ارزش نداشتا.گفت: میدونم، میخواستم روزیش تامین بشه. گناه داره تو آفتاب وایساده.یه جای دیگه هم از یه بچه یه کتاب دعا خرید 2 هزاروتومن!!!7- از روی یک پل هوایی رد میشدیم، یه پیرمرد دستگاه وزنه (ترازو) جلوش بود. یه کم رد شدیم، یه دفعه برگشت گفت میای خودمونو وزن کنیم؟گفتم: من وزنمو میدونم چقدره. گفت باشه منم میدونم اگه همه مثل من و تو اینجوری باشن این پیرمرد روزیش ازه کجا تامین بشه؟!!!گفتم باشه یه پولی بهش بده بریم. گفت نه، غرورش میشکنه، میشه گدایی؛ اینجوری میگه کاسبی کردم.8-یه گدایی دست دراز کرد. یه پول خورد بهش داد. گفتم: رفیق اینها حقه بازنا. گفت: ما هیچ حاجتمندی را رد نمیکنم. مبادا نیازمندی را رد کرده باشیم.9-اگه میخواستم در مورد یکی حرف بزنم بحث رو عوض میکردمیگفت شاید اون شخص راضی نباشه در موردش حرف بزنیم و غیبتش رو کنیم...10-یکی بهش زنگ زد گفت پول واریز نکردی؟!!!گفتم: رفیق، بچه هات بودن؟گفت: نه، یه بچه فقیر از مهدیه رو حمایت مالی کردم. اون بود زنگ زد. گفتم: چن بهش میدی؟!!! گفت سه مرحله در یک سال 900 هزار تومن. اولِ مهر، عید و تابستان سه تا سیصدتومن.11-تو راه برگشت هم از سه تا کودک آویشن کوهی خرید. گفت اگر فقط از یکیشون بخرم اون یکی دلش میشکنه.میدونین من تو این سفر چقد خرج کردم؟!!! 3هزار تومن!!!یه بسنی برا رفیقم خریدم چون همینقدر بیشتر پول تو جیبم نبود. من کارت داشتم رفیقم پول نقد تو جیبش گذاشته بود.‌ به من اجازه نمیداد حساب کنم.میدونین شغل رفیق من چه بود؟!!! برق کش، لوله کش، تعمیرکارِ یخچال و کولر و آبگرمکن بود و یه مغازه کوچک داشت.میدونین چه ماشینی داشت؟!!! پرایدِ 85میدونین چن سالش بود؟!!!34 سال.میدونین من چه کاره بودم؟!!!کارمند بودم، باغ هم داشتم.میدونین چه ماشبنی داشتم؟206 صندوق دار؛ کلک زدم گفتم خرابه که اون ماشینشو بیاره..دوستم یه جمله گفت که به دلم نشست:دستهایی که کمک میکننمقدس تر از لبهایی هستن که دعا میکنن. بنده مخلص خدا بودن به حرکت است نه ادعا بعضیها بزرگوار به دنیا اومدن تا دیگران هم ازشون چیزایی یاد بگیرن ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌ ‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌

2. کاربر مقابل پست .dot. عزیز را پسندیده است:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.