PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از زمان و مراحل ثبت برند چه میدانید؟

kara sabt
08-14-2018, 10:32 AM
اولین کار در ثبت برند، طراحی نام برند است. در انتخاب نام برند، باید به موارد زیر توجه کنید که برخی از آنها از سایت کارا گزینش شده است.
- برند باید خیلی قوی طراحی و رسم شود به طوری که مشتری دچار سردرگمی نشود و قدرت تشخیص علائم بر روی محصولات را داشته باشد .
- علامت تجاری شما باید کاملاَ مبتکرانه و جدید باشد، یعنی دارای طراحی و ابعاد و شکل و رنگ خاصی باشد .
بعد از انتخاب نام برند، مراحل و زمان ثبت برند به صورت زیر است:
مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی و ثبت اظهارنامه و همین طور ارسال مدارک به اداره در صورت تایید اظهارنامه. بعد از این مراحل در صورتی که مدارک هم تایید شود باید به چاپ آگهی در روزنامه رسمی اقدام شود. بعد از چاپ آگهی به مدت یک ماه فرصت در اختیار فرد متقاضی گذاشته می شود تا بتواند ثبت نام نوبت دوم آگهی برند را انجام دهد. در انتها، بعد از انتشار آگهی رسمی، فرد متقاضی با مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری خود اقدام می کند.
نکات مهم در خصوص زمان ثبت برند:
- مدت زمان ثبت برند با توجه به نوع درخواست تقاضا کننده و مدارک ارائه شده متفاوت است.
- عنوان برند باید به صورتی طراحی شود که احتمال رد آن به دلیل تشابه بسیار پایین باشد.
- برای جلوگیری از رد اظهارنامه و اتلاف زمان، باید در تنظیم اظهارنامه و مستندات آن دقت شود.

kisa
08-21-2018, 03:01 PM
من توی تمام سایتها، مقالاتی که در مورد برند و ثبت برند خوندم، دیدم که خیلی تاکید روی ابتکاری بودنش می کنن. اگر خیلی هم ابتکاری نباشه ولی شبیه هیچ برند دیگه ای هم نباشه، از ثبتش جلوگیری میکنن؟

fekre bartat
09-25-2018, 12:12 PM
خیر. تا جایی که من از موسسه فکر برتر که خیلی معتبر هست پیگیری کردم، متوجه شدم ایرادی نداره اگه برند شما خیلی ابتکاری نباشه. همین که شبیه برند خاصی نباشه کافیه.