اگه شما هم دنبال یه کار جدید و کم خرجید با طعمی متفاوت با من همراه بشید:

سیب زمینی آبپز 3 عدد
هویج آبپز 2 عدد
تخم مرغ 1 عدد
|آرد سوخاری به میزان لازم
خیلی ساده ست مثل کو کو سیب زمینی همیشگی فقط هویج رو یا باید همراه سیب زمینی رنده و مخلوطش کنید یا توی یه ظرف جداگونه رنده اش کنید و تخم مرغ رو توی یه پیاله هم بزنید و نصفش رو به هویج و نصفش رو به سیب زمینی ها بزنید.
نمک و فلفل و زردچوبه و اگه دوست داشتین پودر سیر و … بزنید

پیشنهاد شف بهتون اینه که توی مایتون پودر سیر و شوید خشک حتما بزنید و از طعم خوبش لذت ببرید حتی اگه سیر دوست ندارید این تر کیب طعم خاصی به غذاتون میده که کمتر شبیه به سیره.
حالا قدر یه گردو بزرگتر توی دستتون برداشته و گرد کنید. بعد بازش کنید و توش قدر فندوق از مایه هویج بگذارید می تونید مغز گردو هم بگذارید و گلوله اش کنید طوری که هویجها بمونه وسط توپک سیب زمینی تون.

من توی این عکس همونطور که می بینید بعد از اینه چند تایی رو وسطش رو هویج گذاشتم و درست کردم مایه هویجم رو قاطی باقی مواد کردم که اونم عالی شد.

اینم بگم که این غذا می تونه خیلی تنوع داشته باشه. قسمت وسطش رو از فلفل دلمه- سبزیجات معطر- گردو- زرشک- پیاز داغ- گوشت قلقلی سرخ شده- پنیر پیتزا- مخلوط پنیر خامه ای و ریحون یا خیلی چیزهای دیگه که دوست دارید یا تو خونه دارید پر کنید.
حالا توی یه پیاله آرد سوخاری بریزید و توپکها رو دونه دونه توش بغلطونید تا یه کاور نازکی از پودر روشون رو بگیره.

میتونید 15 دقیقه توی یخچال بگذارید و بعد سرخشون کنید یا همون زمان.

استراحت کنه بهتره.
طعم پودر سوخاریتون توی مزه غذاتون خیلی تاثیر گذاره.

من پودر سوخاری و آرد سوخاری رو خودم توی خونه درست می کنم و ادویه های دلخواه بهش میزنم. اما مارک آماده ای که گاهی استفاده می کنم آمون هست. که خیلی عالی می شه.

تفاوت پودر سوخاری و آرد سوخاری رو هم توی یه تاپیک جدا گونه براتون می گم به امید خدا.

اگه آرد سوخاریتون طعم خاصی نداشت بهش کمی فلفل سیاه و پودر سیر و … بزنید.

ساده و متفاوت می شه و خوشگل و همه پسند

اینم برش خوردش

این غذا می تونه یه پیش غذای خوب برای مهمونیهاتون باشه. هم سفره پر کنه و هم کم خرج و خوشمزه.
برای دانشجوها و مجردها هم که از کوکو سیب زمینی خسته شده اند تنوع خوبیه.
بچه ها دوستش دارند و یه غذای تنبلونه هم هست.
نوش جونتون باشه