بزرگترین ویژگی "لیونل مسی"

آردا توران که در تابستان 2015 از اتلتیکومادرید به بارسلونا پیوست، در گفت‌و‌گو با روزنامه «آرا» چاپ کاتالونیا گفت: حس می‌کردم که به بارسلونا خواهم پیوست. اگر صادق باشیم باید بگویم همیشه به خودم می‌گفتم که اگر خیلی عالی بازی کنم، سرانجام بارسلونا با من قرارداد خواهد بست، چون سبک بازی من با بارسلونا تناسب داشت و اگر هم عالی باشم، آرسنال می‌تواند مقصد بعدی‌ام باشد.
هافبک ترکیه‌ای آبی‌و‌اناری‌ها در ادامه عنوان کرد: به خاطر سبک بازی‌ام با توپ، ارائه بازی ساده، حضور در کارهای هجومی تیم در صورت نیاز و فراتر از اینها به خاطر کیفیت بالای بازی‌ام، می‌دانستم که می‌توانم برای بارسلونا بازی کنم. بازی در بارسلونا پاداش عملکرد خوبم در چند فصل اخیر بوده است.
وی همچنین در تمجید از بهترین بازیکن جهان در سال 2015 اظهار داشت: همه چیز مسی باورنکردنی است، او خیلی سریع است و کنترل توپ و دریبل‌‌زنی‌اش فوق‌العاده است، اما بزرگترین ویژگی‌اش هوش تاکتیکی‌اش است. لئو فوق‌العاده و بهتر از تمامی فوتبالیست‌های دیگر است. او فوتبالیست خیلی باهوشی است. مسی بهترین بازیکن تاریخ است. من هم به بارسلونا آمدم تا قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات دیگر را تجربه کنم.