صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37

موضوع: عاشقانه ام برای تو

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    مورد پسند : 92 بار در 82 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    Windows 7/Server 2008 R2 Chrome 25.0.1323.1
    ببخش اگه تو قصه مون
    دو رنگ و نامرد نبودم
    ببخش که عاشقت بودم
    خسته و دل سرد نبودم
    ببخش که مثل تو نشد
    خيانتو ياد بگيرم
    اگر که گفتم به چشات
    بزار واسه تو بميرم
    ببخش اگه تو گريه هام
    دو رنگي و ريا نبود
    اگر که دستام مثه تو
    با کسي آشنا نبود
    ببخش اگه تو عشقمون
    کم نمي ذاشتم چيزي رو
    ببخش که يادم نمي ره
    اون روزاي پاييزي رو
    لياقت دستاي تو
    بيشتر از اين نبود عزيز
    نه نمي خوام گريه کني
    براي من اشکي نريز
    لياقت چشماي
    تو
    نگاه ِ پاک ِ من نبود

2. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    چشمهایم را قربانی میکنم شاید بیواسطه بیایی و دستهایت آشیانه مهر شوند میدانی ...........

گنجشکها هم عاشق میشوند و گر نه هر صبح برای که بال میگشایند ؟!

آسمان نیز باید عاشق باشد که این چنین بی مضایقه میبارند بگذار آنقدر از تو پر شوم که دیگر جایی برای

خودم نماند . گاهی وقتها کهبه دلم سرک میکشم فقط تویی و تو

نمی دانم چرا اینقدر برای من بزرگی

و من چرا اینقدر به مهربانیت عاشقم

حرفهای تنهاییم اگر یه گوش تو نرسد چقدر بیچاره ام

راستی اگر ستاره ای نباشد به کدام روشنی باید دل بست؟!

همیشه باید یه چیز بزرگ باشه یک حضور بزرگ یه حس خوب که همیشه به بهانه اش زندهای و من ایمان

دارم که همان چیز بزرگ و عزیزی و از هوای بودن توست که نفس میکشم

دستهای من حضور تو را فریاد می زنند .

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    برای همیشه نگاه سردتت گرمای وجودم را نابود کرد نگاهی به سردی نفرت یا نه به سردی عاشق نبودن

بیگانه شدم برای زیستن برای نفس کشیدن برای هر چه خوبیست برای تو که تظاهر میکردی مال منی

دستهایت ، مهربانیت و حتی آن قلب پر تپشت از آن من بود اما حالا که رفتی مهربانیت مرده دستهایت قندیل

بسته و قلبت فراموش شده وجود من است بازگشتن توفیری ندارد رفتنت قلب مرا از سنگ کرد.

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    عاشق عاشق تر

نبود در تار و پودش ديدي گفت عاشقه عاشق

@@@@@@@@ نبودش @@@@@@@@@@

امشب همه جا حرف از آسمون و مهتابه ، تموم خونه ديدار اين خونه

فقط خوابه ، تو كه رفتي هواي خونه تب داره ، داره از درو ديوارش غم

عشق تو مي باره ، دارم مي ميرم از بس غصه خوردم ، بيا بر گرد تا ازعشقت

نمردم، همون كه فكر نمي كردي نمونده پيشت، ديدي رفت ودل ما رو سوزوندش

حيات خونه دل مي گه درخت ها همه خاموشن، به جاي كفتر و گنجشك كلاغاي

سياه پوشن ، چراغ خونه خوابيده توي دنياي خاموشي ، ديگه ساعت رو

طاقچه شده كارش فراموشي ، شده كارش فراموشي ، ديگه بارون نمي

باره اگر چه ابر سياه ، تو كه نيستي توي اين خونه ، ديگه آشفته

بازاريست ، تموم گل ها خشكيدن مثل خار بيابون ها ، ديگه از

رنگ و رو رفته ، كوچه و خيابون ها ،،، من گفتم و يارم گفت

گفتيم و سفر كرديم،از دشت شقايق ها،با عشق گذركرديم

گفتم اگه من مردم ، چقدر به من وفاداري، عشقو

به فراموشي ،چند روزه تو مي سپاري

گفتم كه تو مي دوني،سرخاك

تو مي ميرم ، ولي

تا لحظه مردن

نمي گيرم

دل از

تو

5. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    باور نداشتم که گل آرزوی من
    با دست نازنین تو بر خاک اوفتد
    با این همه هنوز به جان می پرستمت
    بالله اگر که عشق چنین پاک اوفتد
    میبینمت هنوز به دیدار واپسین
    گریان در آمدی که_سپیده_خدا نخواست
    غافل که من به جز تو خدایی نداشتم
    اما دریغ و درد که نگفتی چرا نخواست
    بر گور سرد خویش شباهنگ ماتمم
    دانی چرا نوای عزا سر نمی کنم؟
    تو صحبت محبت من باورت نبود
    من ترک دوستی زتو باور نمی کنم
    ....
    عاشقی انتها نداره،که بخواد رفتن باشه یا موندن.
    نمیشه واسه عشق _تا_گذاشت،عشق _تا_نداره.همینم قشنگش کرده

6. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    خاموش ميشوم و مكث می كنم تو آه می كشی
    من گريه می كنم ديوانه می شوم
    تو روی دفترم ، يك قلب می كشی يك راه می كشی
    من روی راه تو صد اشك می چكم
    تو قهر می كنی يك ماه می كشی ! من روی ماه را نقش " تو" می كشم .
    تو ناز ميكنی . . . ـ آرام می شوم ـ
    تو با مداد سبز آغاز می كنی يك راه ميكشی ، يك دشت ميكشی
    يك عالمه فلوت پر آهنگ ميكشی .
    من سنگ ميكشم با جوهر سياه تصويری از خودم دلتنگ ميكشم ...
    بی رنگ می شوم ، چون سنگ می شوم
    آزرده می شوم از دوری تو باز ، افسرده می شوم .
    لبخند می زنی . . . و روی راه را ، يك " ضرب " می زنی !
    من روی صورتت صد بوسه می زنم
    ديگر نمی روی آرام می شوم
    بيدار می شوم . . .

7. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    اون شب بعد از اينکه گفت ديگه نميتونم دوستت داشته باشم و رفت همه جا بد جوری ساکت شده بود.

مثل رخوت بعد از هم آغوشی.

يادمه زير اون نم نم بارون با دست بخار شیشه اتومبيل رو پاک کردم و تصوير ماتی از رفتنش رو ديدم.

ديگه تنها شده بودم. به اين می اندیشيدم که فردا و فرداها چه خواهد شد.

يه روز بهش گفتم: ميرسه روزی که اسم من و تو واسه هم فقط يه خاطره باشه وخودمون غرق در زندگی.

واون برام يه شعر رو زير لبهاش زمزمه کرد!

پرنده ها در آسمان پاک و پر ستاره می پرند

و ميتوان در اين سياهی عظيم

غروب يک نگاه بيقرار و تکه تکه های يک خيال بی حساب را به چشم دید و بعدش به يکباره گذاشت و رفت.
    رفت تا بينهايت ها و رفت و رفت و رفت///

8. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    عشق يعني دستهايم ماله توست
    چشمهاي خسته ام دنبال توست
    عشق يعني ما گرفتار هميم
    دوستدار هم طرفدار هميم
    هرچه ميخواهد دلش آن ميكند
    ميكشد مارا و كتمان ميكند
    عشق غير از تاولي پر درد نيست
    هركس اين تاول ندارد مرد نيست
    آمدم تا عشق را معنا كنم
    بلكه جاي خويش را پيدا كنم

9. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    10نشانه عاشق شدن
    شما با افراد بسياري برخورد كرده و در تماس بودهايــد، اما اخيـرا" بـا شـخـصـي روبـرو شـده ايـد كـه احـســـاس متفاوتي نسبت به ويداريد ولي مطمئن نيستيد كه او همان شخصي است كه دنبالش بوده ايد. براي رسيدن بهجواب خود در اين قـسـمـت 10 عـلامـتـي كـه نـشـانميدهد عاشق او شده ايد را ميخوانيد.

نشانه 10

نامزد يا همسر قبلي خود رافراموش كرده ايدمعمولا" بعد از برهم خوردن يك رابطه تا زماني طولانيطرفين به يكديگر فكر مي كنند و اغلب به اين مي انديشند كه آيا راه درستي را انتخابنموده اند يا خير. بسته به مدت زمان با هم بودن اين شك و ترديدها بيشتر نمايانميشوند.
    از زماني كه او را ديده ايد، ديگر فكر برگشت به نامزد پيشين خود را بهسر راه نميدهيد و تمايلي به برقراري رابطه مـجدد نـداريد. فكر كنيد، نامزد قبلي شماديگر مانند گذشته برايتان جالب نيست.

نشانه 9

نمي توانيد به او فكرنكنيدفكر شما سـراسـر از يـاد و انـديـشـه او اسـت. بـي دليـل به فـكرشـما مـي آيد و از خود ميپرسيد كه آيا به اندازه نصف اندازه اي كه به او فكرميكنيد، او به شما فكر ميكند؟ در شگفتيد كه در ذهن او چه ميگذرد يا حتي فكر تماسگرفتن با او به سرتان ميزند ( اما بدليل ترس از نپذيرفتن او از اين كار خودداريميكنيد.)
    اما وضعيت وخيم تر مي شود. با دوسـتان خـود بيرون ميرويد و به چيزي درويترين مغازه نگاه مي كنيد و به اين مي انديشيـد كه او تـا چه اندازه به آن شيءبخصوص علاقه مند است .
    اگر او آخرين چيزي است كه پيش از خواب به فكر شما مي آيدو اوليـن چيـزي اسـت كه بعد از بيدار شدن به ذهن شـما خطور مي كند - و حتي چندينبار روياي او را ديده ايد، ديگر لازم نيست ادامه اين مقاله را بخوانيد تا بفهميدعاشق شده ايد يا نه ( البته براي اطمينان بيشتر ادامه دهيد.)

نشانه 8

براي او اهميتقائليداگر عاشق كسي باشيد، دوست داريد هـمـه چـيز درمورد او بدانيد: اينكه او كيست؟ به چي فكر ميكند و چه چيز او را مي خنداند. به او و احساساتش واقعا" اهميت ميدهيد.
    اگر بفردي علاقه حقيقي داشته باشيد،اگر او روز بدي داشته باشد ويا بخاطرموضوعي ناراحت باشد، شما نيز غمگين و پريشان ميشويد.

نشانه 7

شخصيت و خصوصياتش براي شمافريبنده و دلربا استحركات او هنگام غذا خوردن، قدم زدن، صحبت كردن وهمچنين عادتهايش در انجام كارهابراي شما شادماني فراواني به دنبال خواهد داشت.
    او چيزهايي مي گويد كه باعث تمايزش با ديگران مي شود، و شما اين را دوست داريد. علتش را نمي دانيد ولـي دانـسـتـنـش نـيـز بـرايـتان اهـميتي ندارد. شما او را بههمين صورتي كه هست دوست داريد.

نشانه 6

ارتباط تنگاتنگي با اوداريدشما نمي توانيد عاشق كسي باشيد كه با او هيچ تناسخي نداشته باشيد. اگر شمـا و او در يك طول موج قرار داشته، و عقايد مشابهي داريد،اين يك نشانه محكممحسوب ميگردد. هم فكر بودن در مسائل گوناگون، گرفتن تصميمات مشابه و يكسان حاكي ازآن است كه ميتوانيد عاشق او باشيد.

نشانه 5

افراد ديگر، زياد به چشمتاننمي آيندبا اينكه ممكن است نتوانيد از براندازكردن يك زن (يا مرد) زيباكه از كنار شما رد ميشود صرفه نظر كنيد، هنگاميكه عاشق باشيد، ديگر رادار شما برايرد يابي ديگران خوب كار نكرده و بقيه در مقايسه با فرد مورد علاقه شما جالب نخواهندبود. به علاوه مانند قبل تمايلي به گپ زدن با جنس مخالف نخواهيدداشت.

به تدريج احساس خواهيد كرد كه او تنها فرد موردتوجه شما در يك جمع است و كسي است كه به دنبالش بوده ايد.

نشانه 4

عاشق وقت گذراندن با اوهستيداين مسئله اي واضح ولي در عين حال با اهميت است. شما به دنبالديــدن او هستيد و مهم نيست كه هر دوي شما چه كار خواهيد كرد. اخيرا" قـدم زدن بـااو، زيـبا ترين راه گذراندن يك بعد از ظهر است. به علاوه وقتي كه از او دوريد، آرزومي كنيد كه پيش شما بود.

نشانه 3

مطابق با ميل او رفتارميكنيدسعي مي نماييـد با اينكه برخي از كارها مثل رفتن به كتابخانه يانمايـشگاه براي شما خوشايند نـيسـت، ولـي بـخاطـر خـواسـتـه او بدون جبهه گيري ومخالـفـت به انجام آنها ميپردازيد. متوجه خواهيد شـد كه خـود را با اميال و برنـامههاي او وفــق داده و در موارد گوناگون همراهيش مي كنيد.

نشانه 2

اولويتهاي ديگر، عقب نشينيميكنندشما عادت كرديد ظهر ها به باشگاه ورزشي برويـد، امـا اگـر اوبـراي نـهار وقـت داشـت، ترجيح ميدهيد با هم به رستوران برويد. شما ديـگر مـانندگذشته آن آدم سخت كوشي نيستيد كه كارهاي ناتمام خود را آخر هـفـتـه ها با خودش بـهخـانه مـي آورد تـا آنـها را انجام دهد بجايش ترجيح ميدهيد آخر هفته خود را با اوبگذرانيد.
    ليست كارهاي روزانه كه هميشه اصرار در انجام دادن آنها داشتيد، اكنونبه علت با او بودن ديگر رونقي ندارد و توجهي به آن نمي شود.

نشانه 1

شما به آينده اي فكر ميكنيد كهاو نيز جزئي از آن استدر ذهنتان با او آينده اي نامحدود داريد. اينآينده فقط محدود به آخر اين هفته نيمشود بلكه ساليان سال ادامه خواهد يافت. وقتيبراي سفر بعدي خود برنامه ريزي ميكنيد، به اين فكر ميكنيد كه براي ماه عسل با اوخواهيد بود. هنگاميكه براي سه ماه بعد به يك جشن عروسي دعوت ميشود، با اينكه سه ماهمانده، از اكنون از او مي خواهيد كه همراه شما در آن مراسم شركتكند.

10. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    مفاهيمعشق
    از ديرباز بشر به پديده عشق علاقه مند بوده است اماتـاامـروز تعريف دقيق و فراگيري از عشق كه بتــوانـد هـمه راقانع سازد ارايهنگرديده است. برخي معـتقدنـد كـه بـطـورغريزي عشق را مي شناسند بنابراين اصلا زحمتتعريفكـردن آن را بـه خـود نـمي دهــنـد. امـا درسـالـهـاي اخـيـردانشمندانتـحـقـيـقـات گـسترده اي درباره عشق صورتداده و به يافته هاي بسيار جالبي نيز دستيافتـه انـد. ازجمله آنها مـيـتـوان به فرضيه: "مثلث عشق" اشاره كـرد. اين فرضيهعشق را به سه مولفه تقسيم بندي مـيـكنـد:صميميت، شهوت(هوس) وتعهد.

هـمچنـيـن بـه واسـطه آزمـايشـات گـونـاگونتـفاوتهاي ابراز عشق در دو جنس مرد و زن مشخص گرديده اند. براي مثال مشـخص شده كـهزنـان در عـشـق بـه دوسـتي و منافع مـشـتـرك بـيـشتـر بـها مي دهند و بـيـشتر ازمـردها از حـسادت رنـج بـرده و وابـستگي بيشتري به فرد مقابل خود پيدا مي كنند. درزيـر به سبـك هاي مـخـتـلف عشـق اشاره گرديده است:

1- اروس(eros):عشقشهواني - عـشق بـه زيبايي - فاقد منطق - عشق فيزيكي كه بواسطه جذابيت و كشش هايجسماني و يا ابراز آن بطور فيزيكي نمايان ميگردد -همان عشق در نگاه اول - با شدتآغاز شده و بسرعت فروكش ميكند.

2- لودوس(ludus):عـشقتـفنني - ايـن عشـق بـيـشتـر مـتعلق به دوران نوجواني ميباشد - عشق هاي رمانتيكزودگذر - لودوس ابراز ظاهري عشق ميباشد - كـثرت گرا نسبت به شريك عشقي - به اصطلاحفرد را تا لب چشمه برده و تشنه بازمي گرداند -رابطه دراز مدت بعيد بنظر ميرسد.

3- فيلو(philo):عشقبـرادرانـه - عـشـقـي كـه مبتني بر پيوند مشترك مي باشد -عـشقي كـه بـر پـايـهوحـدت و هـمـكاري بـوده و هـدف آن دسـتـيـابي بـه منافع مشتركميباشد.

4- استورگ(storge):عشقدوستانه - وابسته به احترام و نگراني نسبت به منافع مـتقابل - در اين عشق همنشيني وهمدمي بيشتر نمايان مي باشـد - صـمـيـمـانـه و متعهد- رابطه دراز مدت است - پايدارو بادوام - فقدان شهوت.

5- پراگما(pragma):عشقمنطقي - اين مختص افرادي است كه نگران اين موضوع ميباشند كه آيا فرد مقابلشان درآينده پدر يا مادر خوبي براي فرزندانشان خواهند شد؟ عشقي كه مبتني بر منافع ودورنماي مشترك مي باشـد - پـايـبند بـه اصـول مـنـطـق و خردگرا ميباشد - همبستگيبراي اهداف و منافع مشترك.

6-مانيا(mania):عشقافراطي - انحصارطلب، وابسته و حسادت برانگيز - شيفتگي شديد به معشوق - اغلبا فاقدعزت نفس -عدم رضايت از رابطه - مانند وسوسه ميماند و ميتـواند بـه احساسات مبالغهآميز و افراطي منجر گردد - عشق دردسر ساز - عشق وسواس گونه.

7-اگيپ(agape):عشقالهي - عشق فداكارانه و از خودگذشته-عشق نوعدوستانه (تمايل انجام دادن كاري برايديگران بدون چشمداشت) - عشق گرانقدر .

پژوهشها حاكي از آن ميباشد كه زنان بيشتر به عشق ازنوع پراگما، استورگ و مانيا و مردان به لودوس و اروس گرايش دارند.

مثلث عشق

تجربه عشق شامل عملكرد اجزاء صميميت، هوس(شهوت) وتعهد ميباشد. شما براي دسـتـيـابـي بـه يك رابـطه سـالم و پـايدار مـي بــايداعتدال را ميان اين سه عنصر برقرار سازيد. اكنون به تعريف آنها ميپردازيم:

تعهد:تا چه اندازه شماخود را وقف آن ميكنـيد كه رابطه يتان را شاداب و با طراوت نگاه داريد؟ و يا تا چهاندازه با يارتان صادق مي بـاشـيد؟ شـامل مسئوليت پذيري، وفاداري و وظيفه شناسيميباشد. تعهد در رابطه به مفهوم آن است كه اكـثر موانع و مشكلات را مي توان با كمكيكديگر از ميان برداشت - وفادار حتي در سخت ترين شرايط.

صميميت:نزديكي دررابطه - اموري كه شما و يارتان در آن سهيم مي بـاشـيـد اما فرد ديـگري از آنـهاآگـاهـي ندارد - رازها و تجربـيات فردي و مشترك - صميميت امري فراتر از نزديكي جنسيو فيزيكي مي باشد. تا چه اندازه شـما در كنـار يـارتان احـساس راحت بودن ميكنيد؟آيا قادر به بيان عقايد و نقطه نظرهاي خود ميباشيد ؟ بـدون آنـكه از مـورد انتقادقرار گرفتن و نكوهش شدن واهمه داشته باشيد؟ آيا هنـگامي كـه صحبت ميكنيد واقعا بهحرفهاي شما گوش ميدهد؟

هوس و شهوت:انرژي بخشرابطه يتان مي بـاشد. تمايل بـه بازگشت به منزل، تـنها براي كنار يار بودن - هوسفوريت ، شهوت و تمايلات جنسي، رمانتيك بودن، اشـتـيـاق براي در كنار هم بودن و رفعسريع موانع براي وصال ميباشد - احساسات شديد -جاذبه جسماني.

اكـنـون به ابعاد متفاوت عشق در شرايط وجود و يافقدان سه خصيصه فوق در يك رابطه توجه كنيد:

تعهد+صميميت و فقدان هوس: ايـن رابـطـه در خـطـرفروپاشي قرار ندارد اما نيازمند خلاقيت و انگيزه براي شعله ور ساختن مجدد عشقميباشد.

تعهد+هوس و فقدان صميمـيت: ايـن رابـطه عذاب آوراست - گـاهـي اوقـات انـگـيـزه شديدي آنها را جذب يكديگر ميكند اما سرانجام به ياسو ناكامي منجر ميگردد زيرا قادر به آن نميباشند كه رابطه يشان را عميق تر سازند. ياآنكه افكار،علايق و آرزوهاي قلبي يكديگر را بشناسند.

صميميت+هوس و فقدان تعهد: اين رابطه يك شبه است-كششو اشتياق شديدي حكمفرماست اما عدم امنيت از آنـكه رابـطـه تـا چـه مـدت دوامخـواهـد آورد هر دو فرد را مايوس ميسازد. عشق رمانتيك.

صميميت و فقدان هوس و تعهد: علاقه.

هـوس و فـقـدان صـمـيـميـت و تعهد: عشق شيدايي.

تعهد و فقدان صميميت و هوس: عشق تو خالي وراكد.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.