صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37

موضوع: عاشقانه ام برای تو

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    مورد پسند : 92 بار در 82 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    Windows 7/Server 2008 R2 Chrome 25.0.1323.1

عاشقانه ام برای تو

به تو احتیاجی نداریم
    یک روز عصر، شاگردان صومعه سکتا شاهد آن بودند
    که یکی از راهبه ها به کشیش دیگری اهانت کرد.
    سرپرست صومعه یعنب سیسویس راهب، از کشیشی که مورد اهانت
    قرار گرفته بود، خواست تا فردا
    اهانت کننده را ببخشد.
    این جواب وی بود:
    -به هیچ وجه. و بایستی تاوان کاری را که کرده است، بپردازد.
    در اینجا بود که سیسویس راهب دستانش را به طرف آسمان
    بلند کرد و شروع کرد به خواندن این دعا:
    "سرور من مسیح! دیگر به تو نیازی نداریم. ما دیگر خودمان قادر هستیم
    کاری بکنیم که متجاوزان وپرخاش گران
    تاوان اهانتی که کرده اند را بپردازیم.
    ما دیگر قادر هستیم تا با دستان خودمان،انتقاممان را گرفته
    واز خوبی در مقابل بدی مراقبت کنیم.
    به همین خاطر، شما می توانید بدون هیچ مشکلی از ما دور شوید."
    در این لحظه بود که کشیش اهانت شده، شرمنده شد و فورآ برادرش را بخشید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    دوستان می خندند به نگاهم اما
    عاشقان می دانندکه نگاهم محزون
    خیره بر دهکده ای دور شده
    و سر انجام ولی
    تو فقط می دانی نام آن دهکده را
    نام آن دهکده چیست؟!
    جنس آن دهکده قلب من و تو ست
    نام آن دهکده هر چیز که هست
    مهم آن است که بین من و تو
    سر زمین مشترک است
    و تو هر جا باشی دلمان پیش هم است.

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    دفاع مقدس/ تقديم به مادران ايران زمين

در ميان آرشيو عكس دفاع مقدس ، عكسي از شهيد زين‌الدين موجود است. در اين تصوير،مادر شهيد در حال شست و شو و كفن كردن فرزند شهيد خود است.
    در بالاي تصوير منتشره از اين عكس اين جمله به چشم مي‌خورد: پسرم! با اين كهمي‌دانم شهيد غسل و كفن ندارد، خود غسل و كفنت مي‌كنم تا دشمنان بدانند ما از شهادتترسي نداريم.
    قطعه‌اي زير متاثر از اين تصوير است.
    روي سينه‌ام بود سرت. گفتند : "شهيد غسل و كفن ندارد." مي‌دانستم. سر به گوش تو بردم براي نجواهاي مادرانه. صداي مادرت را مي‌شنيدي ، زنده بودي شهيدمادر.
    "پسرم! با اين كه مي‌دانم شهيد غسل و كفن ندارد ، خود غسل و كفنت مي‌كنم تادشمنان بدانند ما از شهادت ترسي نداريم."
    ياس و عروس برايت آوردم ، به ياد حجلهنرفته‌ات. چادرم را به كمر بستم و آستين هايم را بالا زدم.
    به ياد روزهاي كودكي‌ات. يادت هست بازي‌هايت را در حمام. هنوز نمي‌دانم چرا وقتيچشم‌هايت از كف صابون مي‌سوخت ، گريه نمي‌كردي!
    شايد اشك چشمهايت در خيسي صورتتگم مي‌شد. شايد به دل من فكر مي‌كردي عزيزكم. بگذار براي آخرين بار سير نگاهت كنم. كه چه غلط گفتم ، مادر كجا از نگاه به جگر گوشه‌اش سير مي‌شود؟
    موهاي سياهتروله جانم ، چه به خونابه نشسته. در كدام سنگر ، در كدام آيت آسماني موهايت را چنينبه حناي سرخ بسته‌اي ...
    بغضي ندارم براي رفتنت. اگر اشك و ندبه‌اي است ، از زميني بودن خودم است.
    اگر مويه و فغاني است ، گله‌مندي است به خدا كه مقامي چون تو نصيبم نكرده است.
    مي‌گويند بهشت زير پاي مادران است. چه كس باور مي‌كند كه هزاران مادر ، بهشت ،زير پاي پسران خود ديده‌اند.
    گفتند با لباس ، با عطر و گلاب رويت ببوسم و خداحافظي كنم. كجا دلم طاقتمي‌گرفت. جنگ ، براي تو رخت دامادي داده بود. كجا بي‌رخت ، دامن كشان، عزم رفتنمي‌كني.
    روي بلندي چوب خوابيده‌اي. چه خفتني كه انگار لب هايت به چشم‌هاي مادر مي‌خندد.
    موهاي حنا بسته‌ات ، قطره ، قطره خون دلمه بسته به دست هايم مي‌ريزد كه چه كسمي‌گويد جسد بي‌جان و بي‌درك است ، كه شهيد نه جنازه‌اي شايسته فرو شدن در خاك وگسستن از هم ، كه خدا به گواه مي‌گيرم كه اگر هزار ، هزار سال از رفتن تن هر شهيدبگذرد ، شكاف هر مزار ، تازگي جسمي است ، جاني است كه اگر دست بر قفايش بگذاري ، ازخون سرخ او تازه خواهد شد.
    بر تخت خفته‌اي. آرام و متين. دست هايم بر بدن كودكي‌ات مي‌لغزد.
    برهنگي كودكانه‌ات ، دلم را به درد مي‌آورد. دلم به درد مي‌آيد روله جانم كههنوز پلاك نقره‌اي بر گردن داري. كجا ملائك به سراغت آمدند كه براي دل مادر ، پلاكاز تن رها نكردي.
    مي‌شويمت روله جانم. همه اشك چشم‌هايم را بدرقه تو مي‌كنم. حلال باشد و نوش‌ات ،شيري كه گواراي جانت شد. پيري دست‌هاي پينه بسته‌ام حلالت باد ، كه در رشيدي توفرسوده شد.
    شادي غريبي است پس از تو، غربت عجيبي است اين جهان پس از تو، كه شادماني واندوه، آميزشي ابدي خواهند داشت برايم.
    با گلاب و اشك چشم ، تنت را مي‌شويم. جامه سپيد به رويت مي‌گيرم. قامتت انباشتهغنچه‌هاي سرخي مي‌كنم كه نشان از عمر پر بركت تو داشته است.
    خاك ، خود بر مي‌كنم. خود ، با دست بر خاك ، بر تربت عظيم اين ارض مقدس ، بدنمطهرت را جاي مي‌دهم.
    فرشتگان را به گواه مي‌گيرم تا فرداي صور بدانند چه سرافراز به امانت گذارم.
    بخواب ، آسوده بخواب. بگذار نرمي خاك ، سر حنابسته‌ات را آرام در آغوش گيرد. دميبياساي ، آرام گير. تا آمدن آقايت دمي بيش نمانده.

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    دوست داشتن از عشق برتر است

دوست داشتن از عشق برتر است. عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی. اما دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیشتر از غریزه آب میخورد و هرچه از غریزه سرزند بی ارزش است و دوست داشتن از روح طلوع می کند و تاهرجا که یک روح ارتفاع دارد، دوست داشتن نیز همگام با آن اوج می یابد. عشق در غالب دل ها، در شکل ها و رنگهای تقریبا مشابهی، متجلی می شود و دارای صفات و حالات و مظاهر مشترکی است، اما دوست داشتن در هر روحی جاوه ای خاص خویش دارد و از روح رنگ می گیرد و چون روح ها، برخلاف غریزه ها، هرکدام رنگی و ارتفاعی و بعدی و طعم و عطری ویژه خویش دارد، می توان گفت که به شماره هر روحی، دوست داشتنی هست.
    عشق با شناسنامه بی ارتباط نیست و گذر فصلها و عبور سالها بر آن اثر می گذارد، اما دوست داشتن در ورای سن و زمان و مزاج زندگی می کند و بر آشیانه بلندش روز و روزگار را دستی نیست. عشق در هر رنگی و سطحی، با زیبایی محسوس، در نهان یا آشکار، رابطه دارد. چنانکه شوپنهاور می گوید: "شما بیست سال بر سن معشوقتان بیفزایید، آنگاه تاثیر مستقیم آن را برروی احساستان مطالعه کنید!" اما دوست داشتن چنان در روح غرق است و گیج و جذب زیبایی های روح که زیبایی های محسوس را به گونه ای دیگر می بیند. عشق طوفانی و متلاطم و بوقلمون صفت است اما دوست داشتن آرام و استوار و پروقار و سرشار از نجابت.
    عشق با دوری و نزدیکی در نوسان است. اگر دوری به طول انجامد ضعیف می شود، اگر تماس دوام یابد به ابتذال می کشد و تنها با بیم و امید و تزلزل و اضطراب و دیدار و پرهیز زنده و نیرومند می ماند. اما دوست داشتن با این حالات ناآشنا است. دنیایش دنیای دیگری است. عشق جوششی یکجانبه است. به معشوق نمی اندیشد که کیست. یک خود جوشش ذاتی است و ازاین رو همیشه اشتباه می کند و در انتخاب بسختی می لغزد و یا همواره یکجانبه می ماند و گاه، میان دو بیگانه ناهمانند، عشقی جرقه می زند و چون در تاریکی است و یکدیگر را نمی بینند، پس از انفجار این صاعقه است که در پرتو روشنایی آن، چهره یکدیگر را می توانند دید و در اینجا است که گاه، پس از جرقه زدن عشق، عاشق و معشوق که در چهره هم می نگرند، احساس می کنند که هم را نمی شناسند و بیگانگی و ناآشنایی پس از عشق - که درد کوچکی نیست - فراوان است. اما دوست داشتن در روشنایی ریشه میبندد و در زیر نور سبز می شود و رشد می کند و از این رو است که همواره پس از آشنایی پدید می آید و در حقیقت، در آغاز، دو روح خط آشنایی را در سیما و نگاه یکدیگر می خوانند و پس از آشنا شدن است که خودمانی می شوند.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    پیرمرد مستمری بگیر کمیته امداد بود ...
    آقا ! پول ریختن حساب؟
    نه .. دو هزار تومن داری.
    بده ۲ تومن!
    نمیشه ۲تومن بگیری ، هزار تومن باید تو حسابت بمونه
    نمیشه ۲ تومن بدی؟ ... آخه ماه رمضانه ....
    نه حاج آقا .. دستگاه قبول نمیکنه ...
    هزار تومن از حسابش کم کردم ولی دو تومن بهش دادم .
    چند روز بعد که ۳۰ تومن حقوقش واریز شد اومد وگرفت و رفت ... چند دقیقه بعد برگشت ....
    هزار تومن میده به من میگه اضافه دادی اینو ...!
    کاش بودین و چهره شو میدیدین ...
    چی میشد اگه همه ی این پولدارا فقط نصف این پیرمرد وجدان داشتن ..!!؟ .. و یا نصف لطافت روح اونو داشتن...
    واقعا" زمین خدا هیچوقت خالی از این بنده ها نیست ... خالی از این زیباییها نیست .. زیبایی هایی که من وجود خدا رو بیش از هرچیز دیگه توشون میبینم ...
    هوس کرده م از همه تون بخوام همین الآن برای سلامتی همه بنده های خوب خدا یه صلوات بفرستین... یه حمد هم برای شفای همه امراض روحی و جسمی بخونین..

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1

چترت را كنار ايستگاهي در مه فراموش كن
    خيس و خسته به خانه بيا
    نمي خواهم شاعر باشي ، باران باش!
    همين براي هفت پشت روييدن گل كافي ست،
    چه سرخ،چه سبز و چه غنچه!

تقدیم به بهترینم ...

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    و خداوند فرمود .......
    در دستانم دو جعبه دارم :
    که خدا آنها را بهمن هدیه داده است .
    او به من گفت :
    غمهایت را در جعبه سیاه وشادیهایت را در جعبه طلایی جمع کن .
    من نیز چنین کردم و
    غمهایم را درجعبه سیاه ریختم و شادیهایم را در جعبه طلایی !
    با وجود اینکه جعبه طلاییروز به روز سنگین تر می شد
    اما از وزن جعبه سیاه کاسته می شد !
    درجعبه سیاه را باز کردم و با تعجب دیدم که ته آن سوراخ است !!!
    جعبه را بهخدا نشان دادم و گفتم : پس غمهای من کجا هستند ؟!
    خداوند لبخندی زد و گفت : غمهای تو این جا هستند ، نزد من !
    از او پرسیدم : خدایا ،‌ چرا این جعبه هارا به من دادی ؟
    چرا این جعبه طلایی و این جعبه ی سیاه سوراخ را ؟
    وخدا فرمود :
    بنده ی عزیزم ، جعبه ی طلایی مال آنست که قدر شادیهایترا
    بدانی و جعبه سیاه ، تا غمهایت را رها کنی !

8. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    ..به انسانی که گرسنه است از معنویت سخن گفتن و از کمال و ارزشهای اخلاقی دم زدن فریب و فاجعه است حکمت الهی آگاهی معنویتاخلاق ودین در جامعه ای که از تضاد طبقاتی" از بهره کشی از گرسنگی رنج می برد اگاه کردن اوست به برابری به هرکس به اندازه حقش وبه سیر شدن و بزرگترین ومقدس ترین علم آموختن به اوست تا دیدگاهش را به ریشه های گرسنگی تضاد و استثمار بینا کند اما پس از آن آنچه مطرح هست بالاتر از عدالت است زیرا انسان مطرح است.

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    اگر روزي دشمن پيدا كردي،
    بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي!
    اگر روزي تهديدت كردند،
    بدان در برابرت ناتوانند!
    اگر روزي خيانت ديدي،
    بدان قيمتت بالاست!
    اگر روزي تركت كردند،
    بدان با تو بودن لياقت مي خواهد!

10. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر عضو
    شماره عضویت
    229
    پسندیده
    122
    نوشته های وبلاگ
    1
    وقتي دلتنگ شدي به ياد بيار کسي رو که خيلي دوست داره. .وقتي نااميد شدي به ياد بيار کسي رو که تنها اميدش تويي. وقتي پر از سکوت شدي به ياد بيار کسي رو که به صدات محتاجه. وقتي دلت خواست از غصه بشکنه به ياد بيار کسي رو که توي دلت يه کلبه ساخته. وقتي چشمات تهي از تصويرم شد به ياد بيار کسي رو که حتي توي عکسش بهت لبخند ميزنه. وقتي به انگشتات نگاه کردي به ياد بيار کسي رو که دستاي ظريفش لاي انگشتات گم ميشد. وقتي شونه هات خسته شد به ياد بيار کسي رو که هق هق گريش اونها رو مي لرزوند.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.